Haber Detayı
31 Ocak 2014 - Cuma 14:52 Bu haber 4389 kez okundu
 
Mustafa Güngör, DSP’in Tire Belediye Başkan Adayı mı?
3 yıldan fazla bir süredir CHP Tire İlçe Başkanlığı yapan ve son olarak CHP’den Tire Belediye Başkan aday adayı olmak üzere İlçe Başkanlığından istifa eden Mustafa Güngör bilindiği gibi CHP’den aday gösterilmeyip DP’den ithal Tayfur Çiçek’in aday gösterilmesine büyük tepki göstermişti. Mustafa Güngör’ün mağdur edildiğini düşünen DSP İl yöneticileri arkasında büyük kamuoyu desteği bulunan Güngör’ü DSP saflarında siyaset yapma teklifini getirdi. Bu amaçla görüşmeler yapıp adaylık konusunda teklifte bulunmak üzere DSP İl Başkanı Selçuk Karakülçe ve İl Başkan Yardımcısı Ramazan Solmaz Tire’ye geldi. İl Başkanı Selçuk Karakülçe Mustafa Güngöre’e partilerinden ‘Tire Belediye Başkan Adayı’ olmayı teklif etti.
Tire Haberi
Mustafa Güngör, DSP’in Tire Belediye Başkan Adayı mı?

İki dönem açık farkla seçim kazanarak CHP’nin Tire İlçe Başkanlığı görevine gelen ve bu görevi başarı ile sürdüren ve 2013 yılı yaz mevsiminde istifa ederek CHP’nin Tire Belediye Başkan aday adayı olan Mustafa Güngör,  aday adaylığı sürecinde büyük çekişme yaşadığı mevcut belediye başkanı Tayfur Çiçek’in partisi tarafından belediye başkan adayı gösterilmesi sonrasında, partisi ile arasındaki bağlar kopma noktasına gelmişti. Gittiği her ortamda Tayfur Çiçek’in adaylığını desteklemeyeceğini açık açık söyleyen Güngör’e bir başka sosyal demokrat parti olan DSP’den (Demokratik Sol Parti) sürpriz adaylık teklifi geldi.

GÜNGÖR DÜŞÜNMEK İÇİN SÜRE İSTEDİ

Bu ani gelişme akşam saatlerinde gerçekleşti. DSP İzmir İl Başkanı Selçuk Karakülçe ile İl Başkan Yardımcısı Ramazan Solmaz, Tire’ye gelerek Mustafa Güngör’le bir görüşme yaptılar.  Yapılan görüşmeyle ilgili olarak kısa bir açıklama yapan DSP İl Başkanı Selçuk Karakülçe, Mustafa Güngör’ün CHP’den aday adaylığı sürecinde gösterdiği onurlu siyasete saygı duyduklarını belirtti. Tirelilerin büyük desteğini alan Güngör’ün aday gösterilmeyişi ile mağdur edildiğini ibretle izlediklerini belirten Karakülçe, “Siyaset arenasında böyle kıymetlerin heba edilmesine  gönlümüz razı olmadı. Sayın Mustafa Güngör”ü Partimizden Tire Belediye Başkan Adayı olarak görmek istiyoruz. Bu düşüncemizi ve teklifimizi kendisine de ilettik. Kendisi de bize teşekkür ederek, bir süre düşünmek için vakit istediğini belirtti” şeklinde konuştu.

Bilgisine başvurduğumuz Mustafa Güngör önümüzdeki günlerde konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler vereceğini belirti ve İnandığı değerlere en uygun parti olarak Rahmetli Bülent Ecevit’in kurduğu partiden böyle anlamlı bir teklif almanın mutluluk ve gururunu yaşadığın, ancak karar vermek için bir süre istediğini belirterek DSP’den adaylığı konusunda yeşil ışık yaktı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 3, yıldan, fazla, bir, süredir, , CHP, Tire, İlçe, Başkanlığı, yapan, son, olara
Yorumlar
Haber Yazılımı