Haber Detayı
04 Ocak 2019 - Cuma 09:41 Bu haber 2801 kez okundu
 
Mustafa Güngör Gündemi Değerlendirdi
Eski CHP Tire İlçe Başkanı, Tire Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi Mustafa Güngör sessizliğini bozarak gündemi Gazetemiz Büyük Tire’de değerlendirdi.
Siyaset Haberi
Mustafa Güngör Gündemi Değerlendirdi

Seçim ortamına girdiğimiz bugünlerde CHP aday adayları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Güngör şunları söyledi:  Aday adaylarından biri hariç hiçbir adayla ilgili sorunum yoktur. Çünkü aday adaylarımızın hepsi birbirinden değerli kişilerdir. Aday adaylarımızın hepsi Tire sevdalısıdır. Tire’nin sorunlarını bilen, Tire’nin hak ve hukukunu demokratik yollarla savunabilecek yeterlikte kendini yetiştirmiş kişilerdir. Projeleriyle, Tire’ye büyük hizmetler yapacağına inanıyorum.

 

Ben geçmişte dört yıllık ilçe başkanlığı dönemimde Tireli hemşehrilerimle tek bilek, tek yürek olarak çalışmış, bu hizmetlerimizin karşılığı olarak da! 10 bin civarındaki oy potansiyelimizi 19 binlere çıkarmayı başarmıştık. Bu başarı elbette sadece benim başarım değildi, o günlerdeki ilçe yönetim kurulu üyelerinin fedakârca çalışmalarının ürünü olduğunu Tire kamuoyuyla paylaşmayı bir görev biliyorum.

 

Aday adayları içinde kimi şanslı görüyorsunuz? Sorumuza ise Güngör şu cevabı verdi: “Yukarıda da belirttiğim gibi bütün aday adayları değerli kişilerdir. Hepsini değerli ve bu iş için yeterli görüyorum. Ancak belirtmem gerekir ki bu yarışta Yücel Özen ve Tayfur Çiçek’in daha şanslı olduğunu söyleyebilirim. Yücel Özen’in rahatsızlığı ile ilgili kamuoyunda bir algı oluşturma çabasını da manidar ve çok çirkin buluyorum. O’nun en yakın siyasi yol arkadaşı olarak ciddi bir rahatsızlığı olmadığını ve başkanlık görevini yapmasına engel bulunmadığını kesinlikle biliyor ve bilgimi kamuoyuyla paylaşmayı bir görev addediyorum.

 

ADAY ADAYLARININ PROJELERİYLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZ NELERDİR?

 

Sorumuzla ilgili olarak Güngör şu bilgileri verdi: Ben gerek Tire Belediyesi gerekse İzmir Büyükşehir Belediye Meclis üyeliğim sırasında muhtarlarla sık sık bir araya gelir veya telefonla görüşür, sorunlarını birebir dinler, çözüm konusunda fikir teatisinde bulunurduk.  Ben görev yaptığım süre içerisinde aldığım oturum ücretlerinin bir kuruşunu bile kendim için kullanmadım. Suyu kesilen elektriği kesilen veya her hangi bir nedenle ihtiyacı olanlarla paylaştım.

 

Aday adaylarımızın projeleriyle de ilgili olarak da şunları söylemek isterim: Arkadaşlarımın yazılı ve görsel medyada, ayrıca sosyal medyada paylaşımlarını izliyorum. İlginç ve ilginç olduğu kadar da yararlı ve gerekli, olduğunu görüyor ve bu projelerinin hayata geçirilmesi ile halkımıza çok güzel hizmetler ulaştırılmış olacağına inanıyorum.

 

CHP ve İYİ PARTİ SEÇİMLERDE DAYANIŞMA YAPACAKLARI KONUSUNDA ANLAŞTILAR. BU DAYANIŞMA TİRE’YE NASIL YANSIYACAK?

 

Bu seçimlerde dayanışma şart, iktidar partisi bile ittifakı kaçınılmaz görüyor ve MHP ile ittifak yapıyor. Aklın yolu bir; CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti, Saadet Partisi demokrasi yolunda işbirliği yapmak zorundadır.  Bu işbirliği yapılabilirse pek çok belediye başkanlığını kazanma imkânını bulacaktır.   Millet İttifakı olumlu yönde çözülebilirse Büyükşehir Belediye Başkanlığı yanında İzmir’in 30 ilçesinde de Millet İttifakı’nın adayları seçimi kazanacaktır.  Aksi takdirde bazı belediyeleri Cumhur ittifakı adaylarına kaptırma riski vardır. Tire’de de uygun şartlarda bir ittifakın kurulacağına inanıyorum.

 

Büyük Tire: Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz.

 

Mustafa Güngör: Ben de Büyük Tire’ye kuruluşundan günümüze kadar yaptığı ilkeli, tarafsız ve dürüst gazetecilik çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mustafa, Güngör, Gündemi, Değerlendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı