Haber Detayı
26 Nisan 2018 - Perşembe 09:55 Bu haber 3325 kez okundu
 
AB proje grubu öğrencilerinden Kaymakam’a ziyaret
Tire Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gıda Teknolojisi Alanı Öğretmen ve öğrencileri Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’i makamında ziyaret etti. Kaymakam Tanrıseven, öğrencilere, “Ufku açık öğrenciler olun. Büyük düşünün” dedi.
Tire Haberi
AB proje grubu öğrencilerinden Kaymakam’a ziyaret

Tire Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Dilek Aksoy, Gıda Teknolojileri Alan şefi Namık Çetin ve AB projesi kapsamında İtalya’nın Rimini kentinde eğitim alan 7 kişilik öğrenci grubu ile birlikte Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’i makamında ziyaret etti.

Okulların özellikle Avrupa Birliği projelerine verdiği destek ile bilinen Kaymakam Tanrıseven, proje ekibi ve öğrencilerle bire bir ilgilenerek sohbet etti. Tanrıseven, özellikle İtalya seyahatinde öğrencilerin çalışmaları, ziyaretin bakış açılarına etkileri üzerinde durdu. Hazırlanan projenin içeriği ve amacı ile ilgili olarak heyetten bilgi aldı.

Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, yurtdışı seyahatlerin farklı kültürleri görmenin, tanımanın hem sosyal hayata hem de meslek hayatına önemli katkıları olacağını kaydetti.

KAYMAKAM: “BÜYÜK DÜŞÜNÜN”       

Kabulde Kaymakam Tanrıseven, şunları kaydetti: “Meslek hayatınızda üst seviyeleri yakalamak için bilgi yanında görgünüzü de arttırmanız gerekir. Görgü de gezerek farklı kültürleri görerek ve onlarla etkileşimde bulunarak olur. Yurtdışı gezileri ufkunuzu açıp, büyük düşünmenizi sağlamalı.”

AKSOY’DAN KAYMAKAM TANRISEVEN’E TEŞEKKÜR

Okul Müdürü Dilek Aksoy Tire Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak hazırlıklarını tamamlayarak Ulusal Ajansa sundukları “Kontinü Sistem Operatörlüğü ve Zeytinyağı Degüstasyonu” başlıklı projelerinin kabul edildiğini belirtti.

Aksoy, bu yılbaşında Süt İşleme Tesisinin de açılışını yaparak okula kazandırdıklarını sözlerine ekledi. Bu tesisle halen süt işleme konusunda çok sayıda kursiyere eğitim verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerini kaydetti. Okul olarak yeni projelerin de çalışmalarını yürüttüklerini sözlerine ekledi.

Avrupa Birliği Projeleri çalışmalarındaki hassasiyetleri ve destekleri için Kaymakam Tanrıseven’e teşekkür eden Aksoy, Okul olarak düzenli projeler üretip sunmaya devam edeceklerini, öğrencilerin desteklenmesine yönelik oluşturulan AB fonlarından daha fazla oranda ilçe ve kurum olarak yararlanmak istediklerine vurgu yaptı.

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
AB proje grubu öğrencilerinden Kaymakam’a ziyaret
AB proje grubu öğrencilerinden Kaymakam’a ziyaret
Yorumlar
Haber Yazılımı