Haber Detayı
22 Temmuz 2017 - Cumartesi 09:56 Bu haber 28914 kez okundu
 
Mısır üreticisinin yüzünü güldüren işletme
Mehmet Hampa Tarım İşletmeleri ile Ege Silaj firmasının işbirliği bölgede yoğun şekilde üretim yapan Küçük Menderesli mısır üreticisinin yüzünü güldürdü.
Bayındır Haberi
Mısır üreticisinin yüzünü güldüren işletme

Silajlık mısırı tarladan hasat edip aynı gün tekrar dikimini gerçekleştirdiklerini belirten Mehmet Hampa, “Ürünün hasadı, ekimi, nakliye ve satış aşamasında oluşturduğumuz zincir ile çiftçimize en hızlı şekilde hizmet veriyoruz” dedi.

Türkiye’nin, en verimli tarım havzalarından biri olan Küçük Menderes’te, Mehmet Hampa Tarım İşletmeleri ve Massey Ferguson bayii ile Ege Silaj firmasının işbirliği, silajlık mısır üreticilerinin yüzünü güldürdü. Hayvan kaba yemi olarak kullanılan “Silajlık mısırı” tarladan hasat edip aynı gün tekrar dikimini gerçekleştirdiklerini belirten Bayındırlı işadamı Mehmet Hampa, “Ürünün hasadı, ekimi, nakliye ve satış aşamasında oluşturduğumuz zincir ile çiftçimize en hızlı ve en titiz şekilde hizmet veriyoruz” dedi. Bölgede yaygın olarak yapılan hayvancılık nedeniyle yoğun olarak silajlık mısır ekimi yapıldığını hatırlatan Hampa, “Silajlık mısırda, Temmuz ayında başlayan sezon Aralık ayının ikinci yarısında tamamlanıyor. Son teknoloji makine ve ekipmanlarımız ile oluşturduğumuz zincir sayesinde üreticilerimiz hiç bir sorun yaşamıyor. Firmamızın temel faaliyet alanı, silaj, büyük balya, tefsiye ekim ve dikim hizmetleri” diye konuştu.

KALİTELİ HİZMET ZİNCİRİ

Ege Silaj firması ile yakın işbirliği içinde olduklarının altını çizen Hampa, “Tarladan hasat edilen silajlık mısır, Tire’nin Yeniçiftlik mahallesinde bulunan tesislere kamyon ve traktör römorkları ile getiriliyor. Günlük bin ton işleme kapasiteli tesiste silajlık mısırlar 500 ve bin kiloluk ambalajlarla paketlenip, üreticiye sunuluyor” dedi.

SÖZLEŞMELİ ÜRETİM VE GÜBRE DESTEĞİ

Ege Silaj firmasının sahipleri Hüccet Yetkin ve Muhammet Kaptanoğlu ise “Paketlenerek satışa hazır hale getirilen silajlık mısırları Türkiye’nin 81 iline gönderiyoruz. Sezon boyunca ortalama 50-60 bin ton üretim gerçekleştiriyoruz. Firmamız aynı zamanda çiftçimize, sözleşmeli üretim, ekim ve gübre desteği sağlıyor” şeklinde konuştular.

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mehmet, Hampa, Tarım, İşletmeleri, Ege, Silaj, firmasının, işbirliği, bölgede, y
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Mısır üreticisinin yüzünü güldüren işletme
Mısır üreticisinin yüzünü güldüren işletme
Yorumlar
Haber Yazılımı