Haber Detayı
02 Ağustos 2014 - Cumartesi 09:49 Bu haber 3010 kez okundu
 
Mhp Tire Teşkilatı ‘çatı aday’ için çalışmalara başladı
MHP Tire Teşkilatı başlattığı seçim çalışmaları ile ‘çatı adayı İhsanoğlu’nu anlatmaya devam ediyor. Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan MHP İlçe Başkanı Bayram Demirel, İhsanoğlu’nu niçin aday yaptıklarını ifade etti.
Tire Haberi
Mhp Tire Teşkilatı ‘çatı aday’ için çalışmalara başladı

Çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu için oy isteyen Milliyetçi Hareket Partisi Tire İlçe Teşkilatı köy köy, mahalle mahalle, kapı kapı gezerek insanlarımıza neden Ekmeleddin İhsanoğlu’nu seçmeleri gerektiğini anlatıyor. Çalışmalarında adayları tek tek irdeleyen Milliyetçi Hareket Partililer yaptıkları ziyaretlerde Tirelilere, çeşitli bilgilendirme ve açıklamalarda bulunuyor.

İhsanoğlu isminin Tire ve Türkiye kamuoyunca gün geçtikçe daha çok bilinir ve tanınır olduğunu ifade eden MHP Tire İlçe Başkanı Demirel, Ekmelettin İhsanoğlu neden çatı adayı yaptıklarını ve halkın neden onu seçmesi gerektiğini yaptığı basın açıklaması ile dile getirdi. Demirel, şu açıklamalarda bulundu: “Cumhurbaşkanı olacak kişi herkesin ‘Benim Cumhurbaşkanım’ diyebileceği kişi olmalıdır. Belirli bir partinin veya belirli bir zümrenin değil topyekûn Türk Milletinin cumhurbaşkanı olmalıdır. Tarafsız ve şaibesiz olmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti gerçeğine inanan ve Türkiye Anayasasının değiştirilmesi teklif bile edilemez maddelerine düşman olmayan, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e vefalı ve kendi milletine karşı vicdan taşıyan kişi olmalıdır. Buna göre; Herhangi bir siyasi parti etiketi taşıyan, TBMM’de vatan topraklarımızdan açık, açık on bir (11) il isteyen bir siyasi partinin mensubu ve başkanı, terör örgütlerinin topraklarımızı 2003 yılında geçiş noktası olarak kullanmalarını müsaade edenler, terör örgütü temsilcilerinin ülkemizdeki hastaneleri vatandaşlarımıza sağlamayan kolaylıklarla kullanılmasını müsaade edenler, otuz bin masumun kanı ellerinde olan terörist başı ile masaya oturanlar, onunla pazarlık yapanlar, Kuzey Irak’ta Türk askerinin başına çuval geçirildiğinde nota verecek misiniz diye soranlara ‘Ne notası müzik notası mı?’ diye alay edenler, vatandaşımızı rehin alan Işid’e terör örgütü diyemeyenler, yüzünü milletimize dönüp İsrail’e etmedik hakaret bırakmayan ama onlarla bir sürü anlaşmanın altına imza atanlar, Yahudi cesaret ödülünü iade edemeyenler, Orta Doğu’daki bir aşiret liderinin bile Türkiye Cumhuriyetine kafa tutmasına eyvallah diyenler, bayrağa saygısı olmayan bakanlarla ülkemizi yönetmeye çalışanlar, 17/25 Aralık operasyonunda üzerine bulaşan damgayı temizleyememişler her tarafı şaibeli olanlar, kuvvetler ilkesine inanmayanlar, vatandaşına tekme tokat saldıranlar, kin ve öfkeyi siyasi lehçe haline getirenler, hukukun üstünlüğüne inanmayan ve içinde adalet duygusundan eser barındırmayanlar, her fırsatta insanımızı bölmeye, kamplaştırmaya ve ötekileştirmeye çalışanlar, kadın erkek eşitliğine inanmayanlar kadını ikinci planda tutanlar, yalanı sanat halinde kullananlar, dünyada makamının ve milletimizin saygınlığının sürekli olarak irtifa kaybetmesine neden olanlar, bilgi birikimi yanında taşıdığı kalabalıktan ibaret olanlar,  geçmişinde bir sürü yolsuzluk dosyası mevcut olanlar, dünyanın hiçbir yerinde devletin en tepesine gelemeyeceği gibi bizim ülkemiz, güzel Türkiye’mizde de cumhurbaşkanı olmamalıdır.

İşte tam da bu sebepten dolayı adaylar arasında en üst düzeyde kariyer sahibi, Türk Milletçiliğinin kalesi Yozgat ilimizin güzide evladı, milli ve manevi değerlere sahip, hiçbir şaibesi olmayan, mukaddesatımıza, bayrağımıza ve Atamıza saygılı, modern bir aile yapısına sahip, mütevazi kişiliği olan sayın Ekmeleddin İhsanoğlu Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı sorumluluğunu en iyi bilecek ve dünyada kişilerin grupların değil Tüm Türk Millerinin ‘Benim Cumhurbaşkanım’ diye kucaklayabileceği bir adaydır. Gelin birlik olalım, dirlik gelsin ve Ekmeleddin İhsanoğlu’da birleşelim.”

 

HABER: BÜYÜK TİRE HABER MERKEZİ

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, Tire, Teşkilatı, başlattığı, seçim, çalışmaları, ‘çatı, adayı, İhsanoğlu’nu
Yorumlar
Haber Yazılımı