Haber Detayı
27 Şubat 2018 - Salı 12:29 Bu haber 6630 kez okundu
 
MHP MAHALLE TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPTI
Milliyetçi Hareket Partisi Tire İlçe Teşkilatı, mahalle temsilcileri toplantısı yaptı. İl Başkanı Necat Karataş'ın da katıldığı toplantıda, yerel seçim öncesi ilk adım atılmış oldu.
Siyaset Haberi
MHP MAHALLE TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPTI

Milliyetçi Hareket Partisi Tire İlçe Başkanlığı, Pazar günü mahalle temsilcilerin katıldığı 'bilgilendirme' toplantısı gerçekleştirdi. 2019 yılı Mart'ında yapılması gereken yerel seçimlere yaklaşık 1 yıl kala yapılan bu toplantı ile MHP'de şimdiden ilk hareketlenmeler başladı.

İzmir İl Başkanı Necat Karataş, İl Başkan Yardımcıları Sait Şanlı ve Şevket Alptekin ile İl Yöneticilerinin de katıldığı toplantıya Ödemiş MHP İlçe Başkanı Metin Kırlı da katıldı. Karataş ve Şanlı'nın gelmesi ile başlayan toplantının adresi Belediye Hangar Çok Amaçlı Salonu oldu.

KIVRAK, "YILLARCA İSLAM'IN SANCAKTARLIĞINI YAPMIŞ BİR MİLLETİN GERÇEK SESİSİYİZ"

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'ndan sonra İl Başkanı Karataş'ın liderliğinde toplantı divanı oluşturuldu. Toplantıda açılış konuşmasını, MHP Tire İlçe Başkanı Bilal Kıvrak yaptı. Bilal Kıvrak konuşmasında; "Yıllarca İslam sancaktarlığının bayraktarlığını yapmış yüce bir milletin gerçek sesi olmak ve Türk islam ülküsünü taşımak uğruna 5000 şehit veren kutlu bir davanın temsilciliğini yapan neferler olarak bugün buradayız.

Başbuğ Alparslan Türkeş diyor ki; 'Başarı için muntazam planlı çalışma yapmak lazımdır. Son nefesimizi verinceye kadar çalışacağız. Hepimizi aynı hassasiyet ve inançla çalıştığımız sürece mutlak hedefe ulaşacağımıza inanıyorum'. Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli diyor ki; 'Davamızda ileri hamlelere ayak uyduramayanların gözleri daima arkadadır ve bunlar ilk istasyonda inmişler, ilk hendekte düşmüşlerdir'. Ne ilk istasyonda inenlerden ne ilk hendekte düşenlerden olmayacağız. Olamayız diyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Allah, Türk  milletini korusun ve yüceltsin."

KARATAŞ, MHP'NİN ÜLKENİN BEKASI İÇİN HANGİ MİSYONU ÜSTLENDİĞİNİ ANLATTI

Daha sonra MHP İzmir İl Başkanı Nejat Karataş söz aldı ve konuştu. Karataş'ın konuşmasının ardından toplantı, basına kapalı şekilde devam etti. Karataş, konuşmasının başında devam etmekte olan 'Zeytin Dalı' askeri harekatına vurgu yaparak ülke olarak adeta yedi düvele karşı mücadele edildiğini belirterek tüm şehitlere rahmet diledi. Karataş sözlerinin devamında şunları söyledi: "Tireli hemşerilerim, bu bilgilendirme toplantısında; siz mahalle temsilcilerinin yapacağı görevlerin partimiz için ne derece önemli olduğu, hatta Türk milleti için ne derece önemli olduğu sizlere anlatılacak. Görev çerçeveleriniz ve yapılacak olan görevin mahiyeti sizlere anlatılacak. Biz şuna inanıyoruz ki sadece bir ilçe teşkilatı veya bir il teşkilatı ile Milliyetçi Hareket Partisi'nin başarıya ulaşması mümkün değildir. Biz başarıda umudu da çareyi de siz partili arkadaşlarımızda görüyoruz. Bu nedenle bu toplantıda sizlerin görüşlerini de dinleyeceğiz.

Bildiğiniz gibi, Milliyetçi Hareket Partisi'ne yönelik yapılan eleştirilere cevap vereceğiz. MHP geçmişte hangi çizgi ve yol üzerineydi. Şimdi hangi çizgi  ve yol üzerinde. Bir şey değişti mi? Biz kimlerle yürüyoruz. Bizi eleştirenler kimlerden destek alıyor. Kimlerle yol yürüyor ve yan yana duruyor. Günümüzde ülkemizin içine çekilmek istendiği durum ne, biz parti olarak neden taşın altına elimizi koyuyoruz? Bugün burada bunları da konuşacağız.  Milliyetçi Hareket Partisinin, meselelere hangi pencereden baktığını dilimizin döndüğü kadarıyla anlatacağız. Sonra da hep birlikte, etrafımızdaki insanların kafasında varsa soru işaretleri bunları uygun bir dille anlatacağız."

                                                                                   

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA

 

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
MHP MAHALLE TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPTI
MHP MAHALLE TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPTI
MHP MAHALLE TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPTI
MHP MAHALLE TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPTI
MHP MAHALLE TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPTI
MHP MAHALLE TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPTI
MHP MAHALLE TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPTI
MHP MAHALLE TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPTI
Yorumlar
Haber Yazılımı