Haber Detayı
26 Ocak 2018 - Cuma 11:30
 
MECLİS ÜYELERİ NE DEDİ?
Yapımı tamamlanan yeni stadyumun adının konması konusunda Tire Belediyesi Meclis üyelerinin görüşlerini sizler için derledik. Bu konuda Salı günkü Gazetemizde CHP’li meclis üyelerinin görüşlerini kamuoyuyla paylaşmıştık. Bu gün de AK Partili ve MHP’li meclis üyelerinin görüşlerini sunuyoruz.
Tire Haberi


Ali TAYKUT / AK Parti :

Telefon yoluyla görüşülen AK Partili meclis üyesi Ali Taykut; “Tire’yi simgeleyen, Tire halkına özgü, halka ait bir isim olabilir. Ya da diğer stadyum faaliyetten kalkacaksa tekrar ‘4 Eylül Stadyumu’ olabilir. Mesela bizim yetiştirdiğimiz Tireli bir sporcu olsa onun isminin verilmesini de çok isterdim,fakat öyle bir sporcu herkesin aklına kazınan bildiğim kadarıyla ilçemizden çıkmadı. Bunun dışında ‘Tire Atatürk’ ismi de stadyuma verilecek isimler olarak görüşlerim arasında.” şeklinde konuşarak konuyla ilgili görüşlerini ifade etti.

M. Selman İÇELLİ /AK Parti :

Kendisiyle yapmış olduğumuz telefon görüşmesinde, AK Partili Meclis Üyesi M. Selman İçelli kısa ve öz olarak Tire’mizin düşman işgalinden kurtuluş tarihini akıllarda kalıcı hale getiren “4 Eylül Stadyumu” isminin devam etmesinin daha doğu olacağını belirtti.

Mustafa MALTEPE /AK Parti :

AK Parti Meclis üyelerinden Mustafa Maltepe de, stadyumun isminin Tire’nin düşman işgalinden kurtuluş günü olan ve önemli zamanları hatırlatıp ve sürekli akıllarda kalmasını sağlayan “4 Eylül Stadyumu”  ismi olmasının doğru olacağı görüşünde. Maltepe, tercihini “4 Eylül Stadyumu” diye belirtenlerden.

Fatoş Banu YILDIRIR ŞEN /AK Parti :

Kendisiyle telefon yoluyla bağlantı kurduğumuz AK Parti’nin tek bayan Meclis üyesi olan Av. Fatoş Banı Yıldırır Şen, sağlık sorunları yaşamasına rağmen, kısa da olsa bize vakit ayırıp görüşlerini dile getirdi. Fatoş Banu Yıldırır Şen, yeni stadyumunu isminin “Yeşil Tire Stadyumu” olması fikrine sahip olduğunu  belirterek Ali Ayyıldız ile aynı tercihte bulundu. Tire isminin birçok ortamda duyulacağını insanlar tarafından öğrenileceğini spor camiasında bilineceğini, bu yönleriyle Tire’nin tanınmasında, tanıtımında katkısı olacağını, ilçemizin reklamının yapılacağını belirten Yıldırır Şen, bu ismin bu yönlerden çok yakışacağını ifade etti.

Hüseyin ÖZTÜRK / AK Parti :

Kendisiyle telefon üzerinden yaptığımız görüşmede Cumhuriyetimizin kurucusu,  ulu önder Atatürk isminin, bizleri kucaklayabilecek en önemli isim olduğunu belirterek stadın adının “Mustafa Kemal Atatürk” stadyumu olmasını istediğini bizlere ileten Tire Belediyesi’nin AK Partili Meclis üyesi Hüseyin Öztürk, böylelikle görüşlerini belirtti.

Ali AYYILDIZ / AK Parti :

Kendisiyle yapmış olduğumuz telefon görüşmesinde, Tire’nin doğal güzelliklerini ortaya çıkaran,“Yeşil Tire Stadyumu” isminin Tire’nin doğasını ve güzelliklerini, dolayısıyla Tire ismini ön plana çıkaracağını bu yönüyle de herkes tarafından duyulup bilinecek ve kabul görecek bir isim olacağını belirten AK Partili Meclis üyesi Ali Ayyıldız, kişisel görüşlerini ve tercihini bu şekilde belirtti.

Yahya SALDIK /AK Parti :

Kendisiyle telefon üzerinden yapmış olduğumuz görüşmede;  Meclis tarafından oturulup görüşüldükten sonra konulacak, Tire halkının da onaylayacağı ve seveceği bir ismin konulacağını, bunun da zamanı geldiğinde saptanıp açıklanacağını belirten AK Partili Meclis Üyesi Av. Yahya Saldık, bu konuda bir isim zikretmedi.

İsmail TAPKIN /AK Parti :

Stadyumun isminin, eskisinde olduğu gibi, “4 Eylül Stadyumu” şeklinde kalmasından yana olduğunu belirten AK Partili Meclis üyesi İsmail Tapkın yıllardır bu stadyumda birçok önemli karşılaşmalar oynandığını, isminin artık tüm Tireliler ve İzmirliler tarafından bu şekliyle bilindiğini ve alışıldığını ifade etti ve bu isminin yeni statta da devam etmesinden yana olduğunu söyledi.

Doğukan EROĞLU /MHP :      

Daha önce de Gazetemize MHP İlçe Teşkilatı olarak, yeni stadyumun isminin “Atatürk” olmasının uygun olacağını söylediklerini belirten Tire Belediyesi MHP’li Meclis Üyesi Doğukan Eroğlu, yaptığımız görüşmede bu görüşlerinin devam ettiğini belirterek, yerli ve milli olarak en büyük liderimiz olan “Atatürk” isminin bu Stadyuma verilmesi gerektiğini söyledi. Bunun yanında “Tire 4 Eylül Stadyumu”isminin de seçenekler arasında olabileceğini söyleyen Eroğlu, fakat eski stadyumun hala aktif olduğunu ve yerinde durduğunu söyleyerek bunun olamayacağını belirtti.

Ömer ERYİĞİT /MHP :

MHP’nin Tire Belediyesi Meclis üyelerinden olan Ömer Eryiğit, kendisiyle yapmış olduğumuz görüşmede, stadyuma verilecek ismin bizler için önemli bir kişiye ait olması gerektiğini söyledi. Eryiğit, Gazetemizde çıkan haberlerde ve sosyal ortamlarda “Atatürk” isminin ön plana çıktığını da işaret etti.  Bunun dışında Tire’ye özgü, ilçemizi simgeleyen bir ismin de ad olarak verilebileceğini dile getirdi. Stadyumun ilçemize yapılmasının güzel bir şey olduğunu fakat stadyumdan önce Tire’nin daha büyük eksiklerinin bulunduğunu, örneğin ‘oto park’ sorunu gibi öncelikli sorunların bulunduğunu belirten Eryiğit, otopark konusuna dikkat çektikten sonra ironik bir şekilde, Belediye Başkanı Tayfur Çiçek’e atfen; “Madem ki bu spor tesisinin yapımında Başkanımızın büyük gayreti var. Bu tesise kendi adının verilmesi de önerilebilir. Böylelikle kendisinin ismi de ölümsüzleştirilmiş olur !” dedi.

Behçet KAYALAR /MHP :

Kendisiyle birkaç kez telefonda görüştüğümüz MHP Tire Belediye Meclis Üyesi Behçet Kayalar, sağlık sorunları ve işlerinin yoğunluğunu gerekçe gösterdi ve kendisinde bu konuda görüş alma şansımız olmadı.

Tarık EKİNCİ / MHP :

Kendisine hiçbir yoldan ulaşamadık.

 

HABER:  Zübeyir TABAK 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: MECLİS, ÜYELERİ, NE, DEDİ?,
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
TİRE'NİN YENİ STADININ ADI SİZCE NE OLSUN?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
44
46
5
2
14
21
2
Medipol Başakşehir
43
40
4
4
13
21
3
Beşiktaş
41
41
3
8
11
22
4
Fenerbahçe
41
41
2
8
11
21
5
Kayserispor
35
29
4
8
9
21
6
Trabzonspor
33
36
4
9
8
21
7
Göztepe
33
35
6
6
9
21
8
Sivasspor
31
27
8
4
9
21
9
Yeni Malatyaspor
27
24
8
6
7
21
10
Kasımpaşa
26
32
9
5
7
21
11
Bursaspor
26
31
9
5
7
21
12
Akhisarspor
24
25
9
6
6
21
13
Gençlerbirliği
22
26
9
7
5
21
14
Alanyaspor
21
34
12
3
6
21
15
Antalyaspor
21
24
10
6
5
21
16
Atiker Konyaspor
21
23
11
6
5
22
17
Osmanlıspor FK
19
29
12
4
5
21
18
Kardemir Karabükspor
12
15
15
3
3
21
Arşiv Arama
BİK İlan Portalı

 
Haber Yazılımı