Haber Detayı
21 Nisan 2018 - Cumartesi 10:10 Bu haber 3182 kez okundu
 
Satranç coşkusu kırsala taşındı
Tire Haberi
Satranç coşkusu kırsala taşındı

Tire Kaymakamlığı himayesinde Başköy’de Satranç Turnuvası yapıldı. Kırsal kesimde yapılan satranç turnuvasına ile satranç sevgisi kırsal kesime de taşındı.Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in desteklediği, Türkiye Satranç Federasyonu Tire Temsilcisi Egemen Bökü ve Başköy İlk ve Ortaokul Müdürü Fatih Özlü’nün girişimleri ile gerçekleştirilen turnuvaya çevre İlçelerden de yüzlerce öğrencinin katıldığı turnuva bayram havasında büyük coşku ile yapıldı.

Turnuvanın ilk gününde, Türkiye Satranç Federasyonundan görevlendirilen Başhakem Birol Yüce’nin kontrolünde, 6 turdan oluşan İsviçre sistemi kurallarına uygun olarak A Kategorisi (İlkokul Öğrencileri) ve B Kategorisi (Ortaokul Öğrencileri) olmak üzere toplan 220 öğrenci kıyasıya mücadele etti.

AİLELER HEYECANLA BEKLEDİ

Eleme usulüne göre devam eden turnuvanın ikinci gününde zorlaşan müsabakalarda, rakiplerine karşı mücadelelerine devam eden öğrencilerin aileleri ve öğretmenleri de salon dışında heyecanlı bekleyişlerini sürdürdü.

Turnuvaya katılan ve aynı zamanda Türkiye Satranç Şampiyonu olan Dört Eylül İlköğretim Okulu Öğrencisi Yunus Emre Günebakan A kategorisinde birinci oldu. Kurtuluş İlkokulu öğrencisi Sıddık Umut Öztaş ikinci ve Başköy İlköğretim Okulu öğrencisi Gürsel Eroğlu üçüncü oldu.

B kategorisinde de Tire Fatih Ortaokulu öğrencileri Eren Can birinci, Hammet Polat ikinci oldu. Özel Çağdaş Ortaokulu öğrencisi Ata Şepik ise üçüncü oldu. B kategorisi Kızlarda 80. yıl Cumhuriyet Ortaokulunda Arzu Altat birinci, Başköy Ortaokulundan Merve Arslan ikinci 80. yıl Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Nursima Adıyaman üçüncü oldu.

MİSAFİR OKUL VE EV SAHİBİ KIZLAR İLK ÜÇ’TE

A kategorisi kızlar arasında yapılan turnuvada mücadele eden Bayındır Fatih İlkokulu öğrencileri Dilay Aslantürk birinci olurken ev sahibi Başköy İlkokul öğrencisi Yeşim Akkoyu ikinci Bayındır Fatih İlkokul Öğrencisi Nilüfer Atlar ise üçüncü oldu.

TANRISEVEN’DEN ŞAMPİYONLARA SATRANÇ TAKIMI

Turnuvada dereceye giren öğrencilere Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven’in ödül koyduğu satranç takımlarını İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Erol Koyuncu takdim etti. Turnuvanın ikinci gününün şenlik havasında geçmesi, turnuvaya katılan öğrencileri ve velileri hayli mutlu etti.

Türkiye Satranç Federasyonu Tire Temsilcisi Egemen Bökü ve veliler, Tire’de satranç sporunun geliştirilmesi için yakın ilgi ve destek sunan Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven’e teşekkür etti.

                                             

 

HABER:  Engin ÜÇER

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Satranç coşkusu kırsala taşındı
Satranç coşkusu kırsala taşındı
Satranç coşkusu kırsala taşındı
Satranç coşkusu kırsala taşındı
Satranç coşkusu kırsala taşındı
Satranç coşkusu kırsala taşındı
Satranç coşkusu kırsala taşındı
Yorumlar
Haber Yazılımı