Haber Detayı
07 Ocak 2019 - Pazartesi 10:09 Bu haber 4142 kez okundu
 
Mağdur İşçiler Haklarını İstiyor!
Tire Organize Sanayi Bölgesinde bulunan bir tekstil fabrikası işçileri hakları olan tazminatları ve fabrika çalışır durumdayken son birkaç aylık alamadıkları maaşlarını istiyorlar.
Tire Haberi
Mağdur İşçiler Haklarını İstiyor!

Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yer alan ve 31 Mayıs 2016 tarihinde faaliyetlerini durdurma kararı alan fabrika henüz işçilerine herhangi bir tazminat ödemiş değil. Neredeyse 3 yıla yaklaşan süre içerisinde konuya dair en ufak bir adım atılmadığı iddia edilirken işçiler gazetemiz aracılığıyla fabrika sahiplerine seslendiler ‘’ Fabrika 2.5 senedir kapalı. Kimse bir şey söylemiyor, ortaya sürekli iddialar atılıyor. Bugün yarın satılacak maaşlar tazminatlar ödenecek denilerek yıllar geçti.  Birçoğumuz hala işsiz durumdayız çoluğumuz çocuğumuz var artık dayanacak gücümüz kalmadı’’ dediler.

 

Fabrikada yaklaşık 150 kadar işçinin çalıştığını söyleyen mağdur işçiler ‘’bu kadar kişi var bir de bunlarla beraber ailelerimiz var yazık günahtır bu kadar kişiye zorluk çektiriyorlar’’ diyerek isyan ettiler. Yöneticilerden isteklerinin kendilerinin hakları olan tazminatların ve içeride kalan maaşlarının ödenmesidir, dediler.

 

Tire organize sanayi bölgesi içerisinde 90’lı yıllarda açılan ve hem bölgede hem de yurtiçi ve yurtdışı tekstil sektörü adına işler yapan fabrika aralıksız işletimde olduğu yılların ardından 2016 yılında faaliyetlerini sonlandırdı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mağdur, İşçiler, Haklarını, İstiyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı