Haber Detayı
04 Eylül 2019 - Çarşamba 12:09 Bu haber 3368 kez okundu
 
KURTULUŞ ŞENLİKLERİNDE DOLU DOLU BİR GECE YAŞANDI.
İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı şenliklerle kutlanıyor.
Kültür-Sanat Haberi
KURTULUŞ ŞENLİKLERİNDE DOLU DOLU BİR GECE YAŞANDI.

Tire Belediyesinin organize ettiği, Tire Kaymakamlığı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Tire Belediye Başkanlığı, Tire Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Tire Ticaret Odası Başkanlığı, Tire Süt Kooperatifi Başkanlığı ile birçok resmi ve sivil kurum ve kuruluşların katkıları ile hazırlanan “Zafer Haftası ve Tire’nin Kurtuluşunun 97. Yıl dönümü şenlikleri” hız kesmeden devam ediyor.

Gölet Şenlik alanında Tire Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü öğretmenleri, usta öğreticileri ve öğrencilerinin hazırladığı ürünler de şenlik süresince stantlarda yerini aldı.

Şenliklerin 4. günü kutlamalarının tamamı Tire Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlandı. Gecenin başlangıcında yenilenen Tire Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Mehter Takımı ilk gösterisi ile izleyicilerin karşısına çıktı. Büyük bir beğeni ile izlenen Mehter Takımı izleyicilerden yoğun alkış aldı. Halil ALTIN’ın eğitmenliğini yaptığı Tire HEM Minikler Zeybek Ekibi, Zafer ÇULLU’nun eğitmenliğini yaptığı Tire HEM Büyükler Gösteri Ekibi sahne aldı.

Kanunda Ali ÖVEK, Kemanda Şerafettin ÖVEK, Klavyede Mehmet BULANIK, Klarnette Fahri AKAY, Neyde Mustafa SAĞLAM, Bendirde Birol SARDOĞAN, Darbukada Engin ÖZALP ve Asma Davulda Hasan TABARU’nun yer aldığı Tire HEM Müzik Topluluğu solist Burcu ERSEN ile harika bir konser verdi.

TOKİ Şehit Mehmet Çağlar BÖLÜK Ortaokulu öğrencileri, eğitmenleri Seda ÖZKUL ERTAŞ yönetiminde cıvıl cıvıl bir Roman Ekibi ile izleyicilerin karşısına çıkarken, Duran DURMAZ’ın eğitmenliğinde Tire HEM Zeybek Ekibi, Kevser UYMUR ve Ayşe ÖZARSLAN’ın eğitmenliğinde Tire Rasih KİRAZOĞLU İlkokulu öğrencilerinin gösterileri ile Sevil BOZKURT ve Muhsin BOZKURT’un eğitmenliğinde gençlerden oluşan Tire HEM Potpuri ekipleri izleyenlere muhteşem gösteriler sundular.

Sunumunu Tire Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Coğrafya Öğretmeni Mustafa KONUR’un yaptığı programın sonunda Tire Belediye Başkanı Sayın Salih Atakan DURAN gösterilerden duyduğu memnuniyeti ifade ederek Tire Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sayın Adnan GÜVEN’e çiçek ve Teşekkür Belgesi takdim etti.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KURTULUŞ, ŞENLİKLERİNDE, DOLU, DOLU, BİR, GECE, YAŞANDI.,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
KURTULUŞ ŞENLİKLERİNDE DOLU DOLU BİR GECE YAŞANDI.
KURTULUŞ ŞENLİKLERİNDE DOLU DOLU BİR GECE YAŞANDI.
KURTULUŞ ŞENLİKLERİNDE DOLU DOLU BİR GECE YAŞANDI.
KURTULUŞ ŞENLİKLERİNDE DOLU DOLU BİR GECE YAŞANDI.
Yorumlar
Haber Yazılımı