Haber Detayı
17 Mart 2018 - Cumartesi 10:16 Bu haber 2408 kez okundu
 
“Çanakkale geçilmez dedirten kahramanlarımız …”
Tire Haberi
“Çanakkale geçilmez dedirten kahramanlarımız …”

Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, yarın 103. Yıldönümünü kutlayacağımız Çanakkale Zaferimizi ve aynı gün birlikte yapacağımız Şehitleri Günü Anması hakkında düşüncelerinin yer aldığı bir basın açıklaması yayınladı. Kaymakam Tanrıseven, 18 Mart 1915’den bu güne siyonist ve emperyalist güçlerin ülkemiz üzerindeki hain plan ve emellerinin hep geçerli olduğunu ve bunları boşa çıkaran kahramanca mücadelelerinde 15 Temmuz’da ve günümüzde Afrin’de olduğu gibi sürdüğünü belirten açıklamalarında şu ifadeler yer aldı.

“TÜM KAHRAMANLARIMIZI RAHMET, MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUM”

“Bu mukaddes topraklar, bizlere vatanı için seve seve canını ortaya koyan şehitlerimiz ve gazilerimizin mirasıdır. Bizler birlik ve beraberliğimiz ile her türlü zorluğun üstesinden gelmiş, hiçbir zaman esaret altına girmemiş ve her zaman tarihe yön veren parlak zaferlere imza atmış bir milletiz.

18 Mart’ta ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirten kahramanlarımız, milletimizin gücünü tüm dünyaya bir kez daha göstermiş, vatan aşkını ve bağımsızlık inancımızı güçlü biçimde ortaya konulmuştur. Çanakkale'de ve Milli Mücadelede topyekûn el ele veren milletimiz Büyük Komutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde nihai zafere ulaşmıştır.

Türk Milleti, geçmişten bugüne değin türlü tertiplerle karşı karşıya kalmış ve bu hain planları birlik ve beraberlikle boşa çıkarmıştır. 18 Mart’tan 15 Temmuz’a ve günümüze değin bu vatan için şehit olan tüm kahramanlarımız milletimizin gönlünde en yüce yere sahiptir.

Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

                                                                                                               

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı