Haber Detayı
11 Şubat 2014 - Salı 09:46 Bu haber 1850 kez okundu
 
Küçük Menderes’e yeni verilen ambulanslardan biri de Tire’ye
Hafta sonu İzmir’de, Narlıdere Sağlık Kompleksi’nin açılışı ve İzmirlilerin hizmetine sunulan 17 yeni ambulansın hizmete sokulması ve onların görev bölgelerindeki yetkililere teslim edilmesi ile ilgili olarak büyük ve coşkulu bir tören gerçekleştirildi. Törene: Sağlık Bakanı Yardımcısı Agah Kafkas, İzmir Valisi Mustafa Toprak ve AK Parti İzmir BŞB Başkan Adayı Binali Yıldırım’da katıldı. Hizmete giren ambulanslardan birinin Tire’ye verilmesi ile Tire’deki ambulans sayısı üçe çıkmış oldu.
Tire Haberi
Küçük Menderes’e yeni verilen ambulanslardan biri de Tire’ye

Hafta sonu İzmir’de düzenlenen törenle Sağlık Bakan Yardımcısı Agâh Kafkas, İzmir Valisi Mustafa Toprak ve AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile birlikte Narlıdere Sağlık Kompleksi açılışını yaptı ve İzmir’de göreve yeni sokulan 17 ambulansın devir teslim töreni gerçekleştirdi. Düzenlenen törenle; Tire, Ödemiş, Bayındır, Beydağ ve Kiraz’a da 112 ambulansları verildi.

AMBULANSLARDAN BİRİNİ TİRE’YE GETİRDİLER

Düzenlenen törene Tire’den katılanlar arasında; AK Parti Tire İlçe Başkanı Kamil Yaldız, İl Genel Meclisi Üyesi Refik Konur, Yönetim Kurulu Üyesi Halil Gencoğlu, AK Parti Tire Belediye Başkan Adayı Mehmet Çeltikcoğlu ile partinin gençlik kolları üyeleri de yer aldı. Tire’den töreni izlemek ve ilçemize verilen ambulansı yetkililerle birlikte teslim almak için giden Tireli AK Partililer, Tire’ye üçüncü bir ambulans kazandırmak için önemli çaba içinde olduklarını ve Sağlık Bakanlığını ikna ettikleri ve bu konuyu olumlu şekilde sonuçlandırdıkları için mutlu olduklarını belirttiler.

“17 YENİ AMBULANS İLE İZMİR’DEKİ FİLOMUZUN AMBULANS SAYISI 123’E ÇIKTI”

Törende konuşan İzmir İl Sağlık Müdürü Bediha Türkyılmaz; “9 büyüklüğündeki depreme dayanıklı olarak yapılmış olan Sağlık Kompleksi'nde 112 komuta merkezi, kondisyon salonu, kafeterya 50 araçlık otopark, sığınak, lojistik depolar, eğitim salonu, 100'ün üzerinde bilgisayarlı eğitim maketi yer almakta. 17 yeni ambulansla birlikte filomuz 123'e çıktı” dedi.

“296 ADET KAR ÜZERİNDE GİDECEK PALETLİ AMBULANSIMIZ VAR”

Sağlık Bakan Yardımcısı Agâh Kafkas, “Dün ambulansınız olsa gideceğiniz yol yoktu. Şimdi duble yollarla hastaya ulaşımı kolaylaştırdık. İletişim arttı. Aynı anda uçakların nerede uçtuğunu görüyoruz, kara ambulanslarını uydu aracılığıyla izliyoruz. Gölcük depremini denetlemek için giden Başbakan ile Ankara'nın irtibatı kesilmişti. Bugün erişemediğimiz, ulaşamadığımız bir şey kalmadı. 112 ambulansı 481 idi, bugün 2 bin 60. Beş kat artmış. 296 adet kar üzerinde giden paletli ambulans var. 20 tane önüne kar bıçağı takılarak giden ambulansımız var. 2013 yılında 3,5 milyon hastayı ambulansla taşıdık, 17 helikopter ambulansımız var, biri İzmir'de” dedi.

“MARMARA DEPREMİNDEN DERS ÇIKARDIK”

Sağlık Bakan Yardımcısı Kafkas, Van depreminden 20 dakika sonra hasta taşınmaya başlandığını belirterek şunları söyledi Marmara depreminde devlet enkaz altında kalmıştı. Ondan ders çıkardık. Bugün 5 binin üzerinde sağlıkçıdan oluşan acil kurtarma ekiplerimiz var. Van depreminde, 20 dakika sonra hasta taşımaya başladık. Üç saat sonra ameliyatlar başladı. Altı saatte sonra 300 ambulans oradaydı. Hükümetinizi tebrik etmek lazım. On binlerce konut tamamlandı ve Van'da depremin izleri silindi. Dünyada kim acı çekiyorsa gözünden yaş akıyorsa sadece insan olmasından kaynaklanan bir duruşla yaralarına merhem olduk. 2 milyon 91 Suriyeliyi muayene ettik, 45 bin hastayı yatarak tedavi ettirdik. 8 bin Suriyeli çocuk Türkiye'de doğdu” dedi.

KAFKAS’TAN BİNALİ YILDIRIM’A BÜYÜK ÖVGÜ

Bakan Yardımcısı Kafkas konuşmasında CHP'li belediyeleri eleştirip, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ı övdü. Kafkas Yıldırım için, “Hani derler ya her eve lazım, öyle. Kendisi ülkesini memleketini çok seven, tam bir hizmet adamıdır. Allah, İzmir'e de güzel hizmetler yapmayı nasip etsin. Biz nasıl güzel ve önemli hizmetler yaptığının tanığıyız.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hafta, sonu, İzmir’de, Narlıdere, Sağlık, Kompleksi’nin, açılışı, İzmirlilerin,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Küçük Menderes’e yeni verilen ambulanslardan biri de Tire’ye
Küçük Menderes’e yeni verilen ambulanslardan biri de Tire’ye
Yorumlar
Haber Yazılımı