Haber Detayı
13 Şubat 2014 - Perşembe 07:46 Bu haber 1612 kez okundu
 
KSK’nin basketbolda Türkiye Kupası’nı kazanması pilot takımı Bilgi Koleji’nde de sevinçle karşılandı
Türkiye’nin basketbol arenasında en köklü kulüplerinden biri olan İzmir Karşıyaka Spor Kulübü (KSK), bu yıl ki Türkiye Kupası’nı kazanan takım oldu. Tarihinde ilk kez kupayı kazanan İzmir temsilcisinin bu başarısı, KSK’nın pilot takımı olan Tire Bilgi Koleji Kulübü’nde de sevinç yarattı.
Tire Haberi
KSK’nin basketbolda Türkiye Kupası’nı kazanması pilot takımı Bilgi Koleji’nde de sevinçle karşılandı

İzmir’in basketboldaki en önemli temsilcilerinden biri olarak yıllardır Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden ve bir kez de Türkiye Şampiyonluğu bulunan Pınar Karşıyaka Spor Kulübü (KSK), bu yıl tarihindeki en önemli başarılardan birini gerçekleştirerek, Türkiye Kupası’nı kazandı. Türkiye’nin ikinci önemli kupasını, finalde Anadolu Efes’i devirerek müzesine götüren kırmızı yeşiller’in bu başarısı İzmir’de büyük yankı ve sevinç yarattı.

PINAR KSK’NİN ALT YAPISINDA YETİŞEN GENÇLER TİRE BİLGİ KOLEJİ ADINA MÜCADELE ETTİ

Bu sevinici farklı şekilde yaşayanlar arasında, Tire Bilgi Koleji Spor Kulübü, Basket Takımı’da yer aldı. KSK ile sezon başında pilot takım anlaşması yapan Tire Bilgi Koleji, KSK’nin alt yapısında yetişen gençlerle; EBBL (Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi) ve İzmir Gençler Ligi’nde mücadelesini sürdürüyor.

 Basketbol alanında, bu yıl yaptığı bu önemli anlaşma ile, güzel bir başlangıç yapan Bilgi Koleji takımı, pilot takım anlaşması yaptıkları kulübün böyle bir başarı elde etmesinin kendileri açısından mutluluk verici olduğunu, yaptıkları anlaşmanın ve tercihin ne kadar istikrarlı olduğunu görmüş oldu.

“SEZON BAŞINDA PİLOT TAKIM ANLAŞMASI YAPARAK İSABETLİ BİR KARAR ALMIŞIZ”

Konuyla ilgili olarak konuşan ve kısa bir değerlendirme yapan Tire Bilgi Koleji  Müdürü İsmail Özgüç, şunları söyledi: “Biz sene başında KSK Basketbol Takımı ile yaptığımız ‘pilot takım’ anlaşması ile doğru bir karar aldığımızı ve doğru bir yolda olduğumuzu, KSK’nin Türkiye Kupası’nı kazanması ile gördük. Geleceğin yıldızlarının yetiştiği ve oynadığı büyük bir kulüple pilot takım anlaşması yapmak, Tire’de basketbolun ilerlemesi adına çok önemlidir. Pınar KSK’nin Tİre Bilgi Koleji’ne basketbol alanında en iyi katkıyı sunacağına olan inancımız tamdır. Pınar KSK takımını elde ettikleri bu başarıdan dolayı tebrik ediyoruz. Türkiye Kupası finalinde saf dışı ettikleri Anadolu Efes ile önümüzdeki günlerde ligde de mücadele edecekler bu maçta da kendilerine başarılar dileriz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye’nin, basketbol, arenasında, köklü, kulüplerinden, biri, olan, İzmir, Kar
Yorumlar
Haber Yazılımı