Haber Detayı
10 Kasım 2020 - Salı 18:06 Bu haber 4993 kez okundu
 
KÖYLERDEKİ GAYRİMENKULLERE TALEP ARTTI
İzmir’de yaşanan depremin ardından binlerce kişi hala diken üstünde. Üst üste artçıların yaşandığı kent genelinde vatandaşların bir kısmı köylerdeki akrabalarına sığınmış durumda.
Gündem Haberi
KÖYLERDEKİ GAYRİMENKULLERE TALEP ARTTI

İzmir’de yaşanan depremin ardından binlerce kişi hala diken üstünde. Üst üste artçıların yaşandığı kent genelinde vatandaşların bir kısmı köylerdeki akrabalarına sığınmış durumda. Kırsal mahallelere akın eden Tireliler, bir nevi ‘Köye dönüşü’ de başlatmış oldu. Eskiden köyden kente koşan vatandaşlar daha güvenli olduğu gerekçesiyle bu günleri köylerinde gerçekleştiriyor. Köylerde gayrimenkullere talep de artarken emlakçılar, talebe yetişemediklerini kaydetti.

Evi hasar görenler ya da deprem korkusu yaşayanlar yüksek katlı binalara girmekten çekiniyor. Havaların da soğumasıyla birlikte yeni bir çözüm arayan vatandaşlar prefabrik yapıları tercih ediyor. Arsası olanlar prefabrik yapılar için siparişi verirken, kimileri de uygun arsa aramaya başladı. Tire'de’ de oluşan bu talep sadece ilçe genelinden değil, il genelinden de oluşmuş durumda.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KÖYLERDEKİ, GAYRİMENKULLERE, TALEP, ARTTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı