Haber Detayı
20 Temmuz 2019 - Cumartesi 12:44 Bu haber 1472 kez okundu
 
Koşun Kaymakam Amca Geldi
Geçtiğimiz hafta İlçe Müftülüğü Yaz Kur’an Kurslarını ziyaret eden Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ziyaret kapsamında bu kez Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA ) yaz okullarını ziyaret etti.
Tire Haberi
Koşun Kaymakam Amca Geldi

Tire Şehit Mehmet Oruç İmam Hatip Ortaokulu’nda hizmet veren TÜGVA yaz okullarını ziyaret eden Kaymakam Tanrıseven’i TÜGVA ilçe Başkanı Mesut Şaşmaz karşıladı. Kaymakam Tanrıseven’i giriş kapısında gören çocuklar “Kaymakam amca geliyor” diyerek Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’e doğru koşarak “Hoş geldin” dediler.

 

KAYMAKAM TANRISEVEN SINIFLARI GEZİP ÖĞRENCİLERLE DERS İŞLEDİ

 

Bahçede çocuklarla bir süre sohbet eden Tire ilçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ardından robotik kodlama sınıfına girerek öğrencilerle derse katıldı. Bir süre burada öğrencilerin çalışmalarını izleyen Kaymakam Tanrıseven ardından Kur’an sınıfında bulunan öğrencilerle sohbet edip onlardan Kur’an dinledi. 

 

Kaymakam Tanrıseven ardından dart, okçuluk ve bocce spor dallarında kurs gören öğrencileri izleyerek onlardan kurslar hakkında bilgi aldı.

 

DONDURMALAR KAYMAKAM AMCADAN

 

Tire TÜGVA İlçe Başkanı Mesut Şaşmaz’dan kurslar hakkında bilgi alan Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, TÜGVA yöneticilerini başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti. Öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Kaymakam Tanrıseven ardından kurs gören 100 öğrenciye dondurma ikramında bulundu.

 

ÖĞRENCİLERDEN KAYMAKAM AMCAYA TEŞEKKÜR

 

Kurslarda eğitim görev öğrenciler, kendilerine yakın ilgi gösteren Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’e teşekkür ettiler. Öğrenciler ziyaretin sonunda hep birlikte “Teşekkürler Kaymakam Amca” dediler.

 

KAYMAKAM TANRISEVEN “EĞİTİM HAYATIMIZIN HER ALANINDA OLMALI”

 

2018-2019 Eğitim ve öğretim sezonunun kapanmasının ardından ilçede çeşitli yaz okullarının açıldığını ve bu sayede öğrencilerin eğitimden kopmadıklarının altını çizen Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven şunları söyledi: 

 

“Yaz okulları sayesinde öğrencilerimiz eğitime ara vermeden hem eğlenip hem öğreniyor. Böylelikle Sosyal hayat ile bağlantıları da devam ediyor. Sağlıklı bir nesil yetiştirmek istiyorsak, çocuklarımızı spora yönlendirmeliyiz. Tire, birçok konuda marka şehir Bocce alanında bu sene öğrencilerimiz ilçemize madalya getirdi.”

 

“GELECEĞİ SİZLER ŞEKİLLENDİECEKSİNİZ” 

 

Burada robotik kodlamadan okçuluk eğitimine kadar birçok branşta kurs alıyorsunuz. Gelecek nesilleri sizler şekillendireceksiniz. O yüzden çok çalışmanız gerekiyor. TÜGVA Yöneticilerine de böylesine güzel çok kapsamlı bir yaz okulu açtıkları için tebrik ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Koşun, Kaymakam, Amca, Geldi, , , ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Koşun Kaymakam Amca Geldi
Koşun Kaymakam Amca Geldi
Koşun Kaymakam Amca Geldi
Koşun Kaymakam Amca Geldi
Koşun Kaymakam Amca Geldi
Koşun Kaymakam Amca Geldi
Koşun Kaymakam Amca Geldi
Koşun Kaymakam Amca Geldi
Koşun Kaymakam Amca Geldi
Koşun Kaymakam Amca Geldi
Yorumlar
Haber Yazılımı