Haber Detayı
10 Ekim 2019 - Perşembe 10:06 Bu haber 3705 kez okundu
 
KOCATÜRK OKULLARINDAN TÜRKİYE'DE BİR İLK DAHA
Yeniliklerin öncüsü Kocatürk Okulları, 2019-2020 eğitim -öğretim döneminde proje tabanlı bir okul olarak " Sıfıra Doğru Yenileniyoruz Vizyonu " ile bir ilke imza attı.
Eğitim Haberi
KOCATÜRK OKULLARINDAN TÜRKİYE'DE BİR İLK DAHA

Kocatürk Okulları " Proje Geliştirme Ekibi" tarafından büyük bir emekle hazırlanan çalışma,  eğitime yeni bir bakış açısı kazandırma amacında. İzmir, Tire , Turgutlu, Kemalpaşa, Salihli Kocatürk İlkokul, Ortaokul ve Lise Kampüslerinde uygulanacak projede her hafta bir konu başlığı belirlenecek ve okuldaki sosyo - kültürel tüm etkinlikler bu başlık etrafında şekillenecek . Geleceğin öğrencilerini yetiştiren Kocatürk Okullarındaki öğrencilerde, bu konu başlıkları hakkında farkındalık yaratılacak. 

"Sıfıra Doğru Yenileniyoruz"  vizyonu öncesinde proje, bir sunum ekibi tarafından Kocatürklü tüm idarecilere ve öğretmenlere anlatıldı. Projedeki ana amaç: Bu vizyonu bir hayat felsefesi şeklinde algılamak. Kocatürk Okullar Proje ekibini koordine eden Kocatürk Okulları Genel Müdür Yardımcısı Aysun Kulak şunları ifade etti:  " Teknoloji ve endüstri çağı olan günümüzde ülkemizde ses getirecek, farklılık yaratacak, geleceğe dönük uzun soluklu bir projede yer almak için yola çıktık ve sonunda " Sıfıra Doğru Yenileniyoruz" vizyonunda karar kıldık, kendimizi en iyi ifade edebileceğimiz bir projeye "Sıfır " adını vermek de bu projenin yaratmak istediği etkilerden biri, çünkü "sıfır" sözcüğü duyulduğu ilk an kişide olumsuzluk çağrıştırıyor. İşte o zaman bizim çalışmamız devreye giriyor ve projedeki herkesi sorgulamaya davet ediyoruz”,

Kulak, Sözlerine şöyle devam etti:

Sıfır; toplamada  etkisiz, çarpmada yutan eleman mıdır sadece? Ya da hemen herkesin aklına gelmez mi? " Sıfırı tüketme; bilemedin otu, sıfır sözlüleri ." Oysa hayata pozitif bakmaya, hayattaki engellerle mücadele etmeyi öğretmek için her şeyin olumlu bir yönü olduğunu da kavratmak istiyoruz öğrencilerimize ve yine sorgulamalarını istiyoruz. Sıfırın kullanıldığı artı durumlar yok mu? Geleceğin endüstri toplumları sıfır kaza, sıfır hata üzerine çalışıyor, biz de yeni nesil, bilişim çağı öğrencileri yetiştirirken her alanda olumsuzlukları olumluya çeviren, ekip çalışması yapan bireyler hedefledik ve şimdi geri sayım başladı tüm Kocatürk Okullarında, projemizi hayata geçirecek etkinlikleri başlatıyoruz ve geleceğin gündemi bu çalışmaya tüm velilerimizin, projeye ilgili herkesin destek olmasını bekliyoruz, sosyal medyadaki paylaşımlarımıza yorumlarınızla eşlik edebilirsiniz, sorumuz" Hayatta neleri sıfırlamak istersiniz? " Hep beraber bu projeyi yılın çalışması haline getireceğiz ve SIFIRA DOĞRU YENİLENECEĞİZ", dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KOCATÜRK, OKULLARINDAN, TÜRKİYE'DE, BİR, İLK, DAHA,
Yorumlar
Haber Yazılımı