Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 09:58 Bu haber 3778 kez okundu
 
‘Kızıltepe-Tire’ hattında basın dayanışması
Tire Haberi
‘Kızıltepe-Tire’ hattında basın dayanışması

Liseyi Tire ŞAİK Lisesi’nde yatılı olarak okuyan ve 1985 yılında mezun olan Mardin Kızıltepeli Faraç Çobanoğlu, bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdikleri, ‘ŞAİK Lisesi 1985 Mezunları Buluşması’ etkinliği için Mardin’den kalkıp Tire’ye geldi. Kızıltepe ilçesinde yaşayan ve gazetecilik mesleği ile uğraşan Faraç Çobanoğlu, fırsat bu fırsat diyerek, Tire’de hizmet vermekte olan yerel basın mensuplarıylada bir araya gelmek ve tanışmak isteyerek, birlikte lise okuduğu Tireli olan sınıf arkadaşı Tahir Akıncı isimli vatandaşla birlikte, Gazetemiz Büyük Tire’yi ziyaret etti.

TİRE’DEKİ YEREL BASIN MENSUPLARI İLE TANIŞMAK İSTEMİŞ

Şuanda aktif halde bulunan “The Kızıltepe Post” adlı internet haber sitesi kurucusu olan Faraç Çobanoğlu, 30 yılık bir gazetecilik geçmişi bulunduğunu Mardin ve Diyarbakır’da iki farklı gazetede köşe yazılarının yayınlandığını, geçmişte Kızıltepe’de baskı halinde çıkan gazete de çıkardığını ve birçok bölgede gazetecilik yaptığını belirtti.

TİRE’YE OLAN SEVGİSİ 33 YILDIR SÜRÜYOR

Tire’yi ve Tirelileri çok sevdiğini, kalbinde ayrı bir yeri olduğunu söyleyen Çobanoğlu’nun iki yazısı önceki yıllarda Gazetemizde  ‘Misafir Kalem’ adıyla oluşturulan köşede yer almıştı. Çobanoğlu bu yazılarında Tire’ye olan sevgisinden, Kızıltepe’de yaptığı gönüllü Tire elçiliğinden bahsedip dostluğa vurgu yapmıştı. Çobanoğlu, “Mardin’den Tire’ye selam getirdim. Memleketimde, Tire’nin fahri elçisi olarak görev yapıyorum adeta. Otuz yıllık gazetecilik mesleği geçmişimin yanı sıra Mardin Artuklu Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak da görev yapmaktayım. Tire’ye olan sevgim aradan geçen 33 yıla rağmen halen devam etmektedir. Okul arkadaşlarımla bir araya gelmek büyük heyecan ve mutluluk.” şeklinde konuşarak duygularını dile getirdi.

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Kızıltepe-Tire’, hattında, basın, dayanışması,
Yorumlar
Haber Yazılımı