Haber Detayı
02 Nisan 2018 - Pazartesi 10:51 Bu haber 1971 kez okundu
 
Boğaziçili gençler yaşlılarla bir araya geldi
Yaşlılar haftası nedeniyle Tire Boğaziçi Lisesi öğrencileri Müdür Yardımcısı Zeynep Çıvgın önderliğinde Ödemiş Belediyesi Mutahhar Şerif Başoğlu Huzurevini ziyaret ederek yaşlılar ile vakit geçirdi.
Tire Haberi
Boğaziçili gençler yaşlılarla bir araya geldi

Tire’deki özel eğitim kurumlarından biri olan Özel Boğaziçi Lisesi öğrencileri, ‘Yaşlılar Haftası’ münasebetiyle düzenledikleri etkinlik çerçevesinde önceki gün, Okulun Müdür Yardımcısı Zeynep Çıvgın öncülüğünde Ödemiş Belediyesi tarafından işletilen Mutahhar Şerif Başoğlu Huzurevi’ni ziyaret ettiler. Burada ömrünü sonbaharlarını birlikte geçiren yaşlı vatandaşlarla görüşen, onlara vakit ayrıp hal ve hatırlarını sorup sohbetler eden gençler unutulmaz bir gün yaşadı.

“YAŞLILARA SAYGI GÖSTEREN GELECEK KUŞAKLAR YETİŞTİRMELİYİZ”

Öğrencilerini ve öğretmenlerini bu güzel etkinliklerinden dolayı tebrik edip kendilerine teşekkürde bulunan Kurucu Müdür Yunus Özfırat, konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “Geleneklerimiz bizlere yaşlılara hürmet etmenin, onlara saygı göstermenin yüceliğini öğretti. Bu benzersiz duyguları gelecek kuşaklara taşıyarak; dünümüzün kahramanları, bugünümüzü borçlu olduğumuz büyüklerimizi her fırsatta her koşulda mutlu etmek boynumuzun borcudur.

Milletimiz, tarihi boyunca büyüklere saygı, küçüklere sevgi göstermeyi, böylece toplumsal huzuru, milli birliği, sosyal yardımlaşma ve dayanışma olgusunu güçlü tutmayı başarmıştır.

Onların hayatını kolaylaştırmak için atılan her adım, kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak tek başına devletimizin değil toplum olarak hepimizin sorumluluğudur.Yaşlandığımızda nasıl bir ortamda yaşamak istiyorsak yaşlılarımıza şimdiden o ortamı sağlamamız gerekmektedir. Yaşlıların tecrübelerinden yararlanabilmek, onları toplumsal yaşamdan koparmadan en iyi koşullarda yaşatabilmekle mümkündür. Bunun için devletimizin ve gönüllü kuruluşlarımızın yaşlılarla ilgili çalışmalarına gereken desteği vermek her vatandaşımızın görevi olmalıdır. Bizleri yetiştirerek bugünlere getiren büyüklerimize, bu dönemlerinde ihtiyaç duydukları sevgi ve saygıyı göstermek sorumluluğu unutulmamalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle bizleri bugünlere getiren ve geleceğe hazırlayan tüm yaşlılarımızın Yaşlılar Haftasını kutluyor, hayatlarının bundan sonrasını sağlıklı ve mutlu geçirmesi dileklerimle beraber minnet ve hürmetlerimi sunuyorum.”

                                                                           

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Boğaziçili gençler yaşlılarla bir araya geldi
Boğaziçili gençler yaşlılarla bir araya geldi
Boğaziçili gençler yaşlılarla bir araya geldi
Yorumlar
Haber Yazılımı