Haber Detayı
26 Mayıs 2018 - Cumartesi 10:06 Bu haber 3207 kez okundu
 
“Kimsenin Belediye üzerinden pirim yapmasına izin vermem !”
Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek 2 Nisan itibari ile belediye iktisadi teşebbüsü Tire Belediyesi Personel A.Ş’de kadroya giren işçiler ile bir araya geldi. Başkan Çiçek’in toplantıda yaptığı konuşmada, Yücel Özen’in Belediyeyi hedef alan açıklamalarına karşılık söylendiği düşünülen, “Kimsenin Belediye üzerinden pirim yapmasına izin vermem !” sözleri dikkat çekti.
Tire Haberi
“Kimsenin Belediye üzerinden pirim yapmasına izin vermem !”

Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, önceki gün, 2 Nisan 2018 itibarı ile belediyenin iktisadi teşebbüsü olan Tire Belediyesi Personel A.Ş.’de kadroya giren işçiler ile bir araya geldi. Tire Belediyesi olarak büyük bir aile olduklarını ifade eden Başkan Çiçek, toplantıda işçilere hitaben; “Tire Belediyesi olarak, personel sayısı 500’lere ulaşan ve iş potansiyeliyle ilçenin amiral gemisi konumundayız. Bizler bu büyük ailenin ferdiyiz. Aranızda belki memur, sözleşmeli personel, kadrolu işçi, şirket işçisi gibi yasal ayrımlar olabilir ama ben hiçbirinizi birbirinizden ayırmıyorum” dedi.

“ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA MAAŞ ALINDI SÖYLEMİ YALAN”

Son günlerde sosyal medya ve yerel gazeteler üzerinden belediye ve işçiler arasında bir problem varmış gibi gösterilmeye çalışıldığını belirten Başkan Çiçek,“Benim personelim ile bir problemim varsa birebir kendim konuşurum ya da şimdiki gibi toplantı yapıp, ‘Derdiniz nedir ?’ diye sorarım. Kimsenin belediye üzerinden prim yapmasına izin vermem” dedi.

Başkan Çiçek sözlerine şöyle devam etti; “696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile belediyemize şirket kurduruldu. Şirketimiz henüz daha çok yeni ki sizler Nisan ayı maaşınızı Mayıs 15 itibari ile aldınız. Aldığınız maaş 29 günlük maaş çünkü 1 Nisan’a kadar taşeron şirketin elemanı idiniz. 1 günlük maaşınız da bir önceki şirketin anlaşmalı olduğu banka hesaplarınıza yatırıldı. İki hesabı topladığınızda aldığınız maaş ortaya çıkıyor yani personel asgari ücretin altında maaş aldı gibi bir söylem tamamen yalan. Zaten bunu yasal olarak da yapamazsınız.”

BAŞKAN ÇİÇEK’TEN PERSONELE PROMOSYON MÜJDESİ

“Şirket kurulduktan sonra arkadaşlara talimat verdim ve dedim ki en yüksek hangi banka promosyon teklifi veriyorsa onunla anlaşın diye. Elimizde tüm bankaların tek tek teklifleri mevcut, isteyen gelip bakabilir. En yüksek teklifi Vakıfbank verdi ve promosyonlarınız bayramdan önce hesabınızda olacak. Bundan böyle avans sistemine de geçiyoruz. Her ayın otuzunda maaş avanslarınız, 15’inde de maaşlarınız hesabınızda olacak.

Bazı arkadaşlar taşeron firmada farklı maaşlar aldıklarını ilgili arkadaşlara belirtmişler. Tabi bunlar nedir ne değildir bakacağız. Taşeron firma hak edişleri hazırlar, biz muhasebeye sevk eder, muhasebe servisimiz de ödemesini yapardı. Bu artışlar neye göre olmuş ona bakacağız. Benim için öncelik performanstır. Kim işini canla başla yapıyorsa, kim işinin hakkını verip performans sergiliyorsa ebetteki onların maaşları arttırılacaktır. Dediğim gibi daha 1,5 aylık bir şirketten bahsediyoruz. Zamanla gerekli düzenlemeler yapılacaktır.”

“SİZİN ÇÖZÜM YERİNİZ BİZİZ BAŞKALARI DEĞİL !”

“Emeği hiçbir zaman karşılıksız bırakmayacağız. Kimsenin bir kuruşunda hakkımız da yok gözümüz de yok. Her birimin başında çavuşlar, şefler, müdürler var. Sizin mesainizi tutan onlar, sizin çözüm yeriniz biziz, başkaları değil. Ben bana gelen hiçbir mesaiyi geri çevirmem, neyse hakkınız onu alırsınız.”

 

HABER:  Yiğit SOYLU

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Kimsenin, Belediye, üzerinden, pirim, yapmasına, izin, vermem, !”,
Yorumlar
Haber Yazılımı