Haber Detayı
07 Şubat 2014 - Cuma 10:02 Bu haber 5008 kez okundu
 
Kaymakam Ergi, seçim öncesi siyasi partilere ve seçmenlere sükunet uyarısı yaptı
Tire Kaymakamı Hüseyin Ergi, İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Serhan Varol ve Emniyet Müdürü Fatihi Kiremitçi ile birlikte basını mensuplarına yönelik bir toplantı gerçekleştirdi. Tire’de yapılan bazı hizmetlerle ilgili bilgiler veren Kaymakam Ergi, yaklaşan yerel seçimlerle ilgili olarak siyasi parti teşkilatlarına ve tüm seçmenlere huzur içinde seçime gidilmesi adına “sükunet ve karşılıklı anlayış” uyarısında bulundu.
Tire Haberi
Kaymakam Ergi, seçim öncesi siyasi partilere ve seçmenlere sükunet uyarısı yaptı

Tire Kaymakamı Hüseyin Ergi, protokolün iki önemli ismi olan; İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Serhan Varol ve Emniyet Müdürü Fatih Kiremitçi ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi. Toplantı, dün sabah saatlerinde, Kaymakamlık binasında gerçekleşti. Basının Tire’deki temsilcileri olan isimlerden; Nadir Uysal (Yeni Asır/Sabah), Dilek Kart (Yerel Güç/Anadolu Ajansı), Ercan Çelik ve Ergün Çelik (Haber Tire) ve Kamuran Kızılboğa (Büyük Tire/Doğan Haber Ajansı) ile bir araya gelen ilçe yöneticileri, 2013 yılında ve 2014 yılının ilk 3 ayında yapılacak olan bazı hizmetlerle ilgili olarak bilgi verdiler.

“TİRE’DE SEÇİM HUZURLU VE BARIŞ İÇİNDE GEÇSİN”

Yerel seçimlere iyice yaklaştıklarını belirten Kaymakam Ergi, başta muhtar adayları olmak üzere, seçimde tüm siyasi partilerden başkan adayı ve meclis üyesi adayı olacak herkese başarılar diledi. Tire’nin adını ‘huzurun yaşandığı kent’ olarak duyurduğunu belirten Ergi, yaklaşan yerel seçimlerde de bu özelliğinin korunmasının gerektiğini, seçime girecek olan tüm siyasi parti ve adaylar ile seçimde oy kullanacak olan tüm seçmenlerin karşılıklı saygı, anlayış ve sükunet içinde bu süreci geçirmelerinin Tire’ye yakışacağını belirtti.

KIRSALDAN SONRA İLÇE MERKEZİNE DE MOBESELER TAKILACAK

Tire’nin her anlamda güvenli ve huzurlu bir kent olması için ayrıca önlemler almaya ve hizmetleri sürdürmeye çalıştıklarını ifade eden Kaymakam Ergi, yakında başlayacak olan çalışmalarla ilçenin kırsal bölgesindeki ana artel yollara 20 adet son teknoloji mobese kamera takılacağını, bu sayının ilerleyen aylarda yaklaşık 15 tane ek kamera ile daha da yükseleceğini belirtti. Bu çalışmaların Valiliğin desteği ile yapıldığını ifade eden Kaymakam Ergi, kırsal alanda gerçekleştirilecek olan mobese kamera uygulamasının, yaklaşık olarak 500 bin TL’ye mal olacağını belirtti.

Kırsal alanda yapılacak olan mobese kamera sistemi projesinin hemen ardından ilçe merkezinde de aynı şekilde mobese kamara ile donatılması projesi hayata geçirilecek. Proje kapsamına ilçe merkezinde 70 noktaya bu kameralardan kurulacak. Şehir içindeki mobese sisteminin daha az maliyetle kurulabilmesi için belediyeden yollarda çalışma yapılması için, izin istediklerini belirtti.

EĞİTİM ALANINDA HİZMETLER SON SÜRAT DEVAM EDİYOR

Kaymakam Ergi, eğitim alanında ilçedeki yapılan ve son iki ay içinde yapılacak olan hizmetlerden de bahis etti. Hayırsever Bahattin Titiz’in Fatih Mahallesi’nde yaptırdığı bağımsız devlet ana okulunun kaba inşaatının bitirilip kendilerine devir edildiğini ve gelecek eğitim sezonuna yetiştirilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirten Kaymakam Ergi, Kız Meslek Lisesi’ne 12 derslikli ek bir bina yapılacağını bunu için yer tespiti çalışmasının yapıldığını belirtti. Kaymakam Ergi, yarıyıl tatili içerisinde ilçe merkezi ve köylerdeki bazı okullarda tadilat ve bakım çalışmalarının da sürdüğünü belirtti. Kaymakam Ergi, 2013 yılının başından 2014 yılının Mart ayı sonuna kadar hizmetler için harcanan toplam bedelin yaklaşık 12 milyon TL olacağını söyledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire, Kaymakamı, Hüseyin, Ergi, İlçe, Jandarma, Komutanı, Bnb, Serhan, Varol, Em
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kaymakam Ergi, seçim öncesi siyasi partilere ve seçmenlere sükunet uyarısı yaptı
Yorumlar
Haber Yazılımı