Haber Detayı
26 Ağustos 2019 - Pazartesi 10:54 Bu haber 4110 kez okundu
 
KAYMAKAM TANRISEVEN’E DUYGUSAL VEDA
Yaklaşık üç yıldır Tire’de görev yapan ve yaz kararnamesi ile Giresun Vali Yardımcılığına atanan Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven onuruna düzenlenen veda yemeğinde Tireliler bir araya geldi.
Siyaset Haberi
KAYMAKAM TANRISEVEN’E DUYGUSAL VEDA

Tire Belediyesinin ev sahipliğini yaptığı gölet restoranda düzenlenen yemeğe Cumhuriyet Başsavcısı  Mehdi Can, Belediye Başkan Yardımcısı  Halil Uslu, Jandarma Komutanı Teğmen Okay Cansu, Emniyet Müdürü Hasan Özge, Askerlik Şubesi Başkanı Asteğmen Alim Taşdan, tTire Devlet HAstanesi Başhekimi Fatih Hayali, Ak Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı, TÜGVA İlçe Başkanı Mesut Şaşmaz, Eğitim-Bir-Sen Tire Başkanı Levent Çiftgümüş, İYİ Parti İlçe Başkanı Kadir Çetin, Ak Parti eski İlçe Başkanı Mehmet Çeltikçioğlu, Kamu kurum Müdürleri, Sivil Toplum Örgütleri, Odalar, Muhtarlar, dernekler , şehit ve gazi aileleri, Kaymakamlık personeli, basın mensupları ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.  

 

“VEDA DEĞİL VEFA YEMEĞİ” 

 

Yaklaşık 200 kişinin katıldığı yemekte duygusal anlar yaşandı. İlk olarak kürsüye gelen TÜGVA İlçe Başkanı Mesut Şaşmaz Kaymakam Tanrıseven’in Tire’de çok ciddi çalışmalar yaptığını söyleyerek özellikle sivil toplum örgütleri ile olan ilişkilerine değinerek sözlerini şöyle sürdürdü:  

 

“Bu yemeği bir veda yemeği değil de vefa yemeği olarak görüyorum. Yaptığınız hizmetler için sizlere teşekkür ediyorum. İnşallah sizleri daha güzel yerlerde daha güzel makamlarda göreceğiz. Yolunuz açık olsun.”  

 

AYSUN SERTKAKAYA’DAN DUYGUSAL KONUŞMA 

 

Eski Atatürk Mahalle Muhtarı ve Kooperatif Başkanı Aysun Sertkaya, Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven’in Tire’ye büyük hizmetler yaptığını belirtti. Konuşması sırasında oldukça duygulanan Sertkaya, Tanrıseven’e teşekkür ettiği konuşmasını güçlükle tamamladı. 

 

“YİĞİT NAMIYLA ANILIR” 

 

Tire Belediye Başkan Yardımcısı Halil Uslu Kaymakam Tanrıseven’in Tireye yaptığı hizmetleri yakından takip ettiğini söyleyerek şunları kaydetti: “Yiğit Namı ile anılır. Her şey vatanı sevmekle başlar. Ben Sayın Kaymakamımızın vatanını çok sevdiğini yaptığı icraatlardan görüyorum. Biz böyle bir değeri kaybediyoruz ama vatan bir şey kaybetmez. Kendisini Giresun’a emanet olarak gönderiyoruz. Şimdi biraz da Giresunlular Kaymakamımızdan hizmet alacak. Kendisine ilçemize yaptığı hizmetler adına, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran başta olmak üzere şahsım ve Tireliler adına teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum. Yolunuz açık olsun.” 

 

KAYMAKAM TANRISEVEN  “TİRE’Yİ MARKA KENT YAPMAK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞTIK” 

 

Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, üç yıla yakın süre zarfında Tire’yi her yönden ileriye götürmek için elbirliğiyle çalıştıklarını söyledi. Tanrıseven şöyle konuştu: 

 

“Tire’yi marka kent yapmak için hep birlikte el ele vererek çalışmalar yürüttük. Tarihten turizme, tarımdan hayvancılığa, eğitimden ulaşıma kadar birçok alanda ilerleme kaydettik. Tabi ki hizmet ekip işi olduğu için Yerel Yönetimlerimiz, Siyasi Partilerimiz, Odalarımız, Kooperatiflerimiz ve Sivil Toplum Kuruluşlarımız ile birlikte mesai mefhumu gözetmeksizin çalıştık. Güzel projelere hep birlikte imza attık. Ben Tire de Yaklaşık 3 yıl Kaymakamlık görevi yürüttüm bu süreçte Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimat verdiği çalışma ilkeleri doğrultusunda hareket ederek halkımızla kucaklaştık.”  

 

“HALKIMIZIN DERDİNİ KENDİ DERDİMİZ BİLDİK” 

 

“Hiçbir zaman makamında oturan bir Kaymakam olmadım. Sürekli halkın içinde olduk; Halkımızın derdini derdimiz bildik. Bu üç yıl içerisinde siz Tireliler de yapılan hizmetleri takdir ettiniz. Eğer Tire’de hoş bir seda bırakabildiysek ne mutlu bize.” 

 

“DEVLETİMİZ NEREDE GÖREV VERİRSE BAŞIMIZ ÜSTÜNE” 

 

“Devlette görev esastır. Devletimiz nerede görev verirse ‘Baş üstüne’ deyip o görevi yaparız. Tire’ye nasıl başka bir yerden geldiysek şimdi de Cennet vatanımızın başka bir beldesinde göreve devam edeceğiz. Giresun’da bir kardeşiniz var ve Giresun’un kapıları tüm Tirelilere açık olacak bunu bilmenizi isterim.” 

 

KAYMAKAM TANRISEVEN ÇİÇEK VE PLAKETLE UĞURLANDI 

 

Veda yemeğinde Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’e Tire’ye yapmış olduğu hizmetler nedeni ile Tire Belediye Başkan Yardımcısı Halil Uslu kendisine plaket takdim etti. Tire Kaymakamlığı Personeli adına Yazı İşleri Müdür Vekili Naile Özkürkçüler de Kaymakam Tanrıseven’e çiçek takdim etti. 

Veda yemeği, Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven’in misafirleri tek tek kapıda uğurlaması ile son buldu. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAYMAKAM, TANRISEVEN’E, DUYGUSAL, VEDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı