Haber Detayı
12 Şubat 2014 - Çarşamba 13:20 Bu haber 8068 kez okundu
 
Kahrat, Kızılcaavlu sakinleri yeni yapılan köprü ile artık Ödemiş’e daha yakın
Tire’nin Kızılcaavlu Köyü sınırları içinde, Küçük Menderes Irmağı üzerine köprü yapıldı. Yapımı tamamlanan köprü ile Kızılcaavlu Köyü, Ödemiş’in Seyrekli Köyü arasında yol bağlantısı sağlanmakla kalmadı, Gökçen, Kahrat ve Kızılcaavlu çevresinde yaşayan vatandaşların Ödemiş’e gitmek için kat ettikleri mesafe kısaldı.
Tire Haberi
Kahrat, Kızılcaavlu sakinleri yeni yapılan köprü ile artık Ödemiş’e daha yakın

Özel İdare bölgemize fayda sağlayacak son hizmetleri ile hizmet dönemini kapatmaya hazırlanıyor. Önceki gün yapımı tamamlanan Kızılcaavlu Köyü ile Ödemiş’in Seyrekli Köyü arasındaki yol bağlantısını kuracak olan köprü, inşaatı üstlenen firma olan Tanrıkulu İnşaat tarafından yetkililere teslim edilip kabulü yapıldı. Küçük Menderes Irmağı üzerine kurulan köprü ile sadece iki köy arasında yol bağlantısı sağlanmayacak, Kızılcaavlu Köyü’nün yanı sıra Kahrat ve Gökçen’de yaşayan vatandaşlar Ödemiş’e daha kısa şekilde ulaşabilecek. Yaklaşık 16-17 km olan Ödemiş mesafesi, yaklaşık 9-10 km’ye inecek.

700 BİN TL’YE MAL OLDU

14 Ocak 2014 tarihinde ihalesi yapılan, 17 Ocak 2014 tarihinde yer tahsisi yapılarak inşaatına başlanan köprü 1 aydan da daha az bir sürede tamamlanarak önceki gün resmi heyete teslim edilerek ilk kabulü gerçekleşti. İhale bedeli 700 bin TL olan, 30 metre uzunluğundaki 12 metre genişliğindeki köprü, kabulünde; Tanrıkulu İnşaatı firmasının sahibi Mehmet Tanrıkulu, İl Genel Meclis AK Parti Tire üyesi Refik Konur, İl Genel Meclis Tire üyesi Hüseyin Güngör, Özel İdare Mühendisi Özgür Demir, Özel İdare Şefi Gülçin Genç ve Kızılcaavlu Köyü Muhtarı Ali Barut yer aldı.

“TİREMİZE GÜZEL BİR ESER DAHA KAZANDIRDIK”

Köprünün inşası ve kabulü ile ilgili olarak kısa bir değerlendirme yapan İl Genel Meclisi üyesi Refik Konur, “Tiremize güzel bir eser daha kazandırdık. Yollar, köprüler; medeniyetin, kavuşmanın, birleşmenin, ticaretin bağıdırlar. Kısa sürede yapılan, bu sağlam ve güzel eseri görüp de sevinmemek, gururlanmamak elde değil.” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire’nin, Kızılcaavlu, Köyü, sınırları, içinde, Küçük, Menderes, Irmağı, üzerine
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kahrat, Kızılcaavlu sakinleri yeni yapılan köprü ile artık Ödemiş’e daha yakın
Kahrat, Kızılcaavlu sakinleri yeni yapılan köprü ile artık Ödemiş’e daha yakın
Yorumlar
Haber Yazılımı