Haber Detayı
20 Mart 2018 - Salı 11:28 Bu haber 3044 kez okundu
 
İZSU, Somaklıların ‘patlak boru’ derdini çözdü
Tire Haberi
İZSU, Somaklıların ‘patlak boru’ derdini çözdü

Tire’nin dağlık bölgelerde yer alan kırsal mahallelerinden olan Somak’ta bulunan ve bugüne kadar birkaç defa patlayarak, köy sakinlerini susuz bırakan içme şüyu şebekesine el atan İZSU, yaklaşık 200 metrelik hattı yenileyerek, Somaklıların ‘patlak boru’ derdini çözdü.

200 METRELİK HAT YENİLENDİ                        

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen yenileme ve tamir çalışması kapsamında köye giden İZSU ekipleri,önce sorunun olduğu köy meydanından geçen Yeni Sokağın altyapısındaki eski ve çatlak boruları, hat boyu kazarak çıkardı. Daha sonra çıkarılan sorunlu boruların yerine yeni ve sağlam temiz su taşıma borularını yerleştirildi. Ayrıca köy muhtarı Fikret Yılmaz ve köy sakinlerinin sokak üzerine bir de yangın çıkış vanası da koyarak, olası bir yangın tehlikesi durumunda, müdahale ve söndürme kolaylığı oluşturdu.

KÖYLÜ MEMNUN

Yaşadıkları bu sorunun ‘Bütünşehir Yasası’ çıkmadan önce İl Özel İdare döneminde yerleştirilen borulardan kaynaklandığını, bu boruların iki-üç kez patladığını ve kendilerini susuz bıraktığını ifade eden köy muhtarı Fikret Yılmaz, “Sağ olsunlar, İZSU ekiplerimiz özverili çalışmaları ile bir sorunumuz giderdiler. Köy sakinleri olarak bu hizmetten dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

HABER:  Yiğit SOYLU

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İZSU, Somaklıların ‘patlak boru’ derdini çözdü
İZSU, Somaklıların ‘patlak boru’ derdini çözdü
Yorumlar
Haber Yazılımı