Haber Detayı
20 Kasım 2018 - Salı 09:29 Bu haber 4512 kez okundu
 
İZSU Bunu da Yaptı…
Tire’de, tüm itirazlarına rağmen İZSU’nun evinin altından su dağıtım hattı geçirdiğini ifade eden Cavit Kanğın adlı vatandaş “Eşim ve küçük kızımla birlikte yaşadığım evimde çalışmalar sonucu büyük hasar oluştu. Yetkililer benimle muhatap olmuyor. Olası bir depremde veya su borusu patlarsa ev tamamen başımıza yıkılacak” dedi.
Tire Haberi
İZSU Bunu da Yaptı…

Tire’de, Paşa mahallesi, İkinci Dutdibi sokak No: 27’de eşi Burcu (26), küçük kızı Ülfiyenaz (7) ile birlikte yaşayan mobilya ustası Cavit Kanğın’a (38) ait evin altından su dağıtım hattı geçiren İZSU aileyi mağdur etti. 15 Temmuz’da mahallede çalışma başlatan İZSU ekiplerinin tüm itirazlarına rağmen su dağıtım hattını “60 yıllık eski şebeke buradan geçiyor” diyerek evin altından geçirdiğini ifade eden Cavit Kanğın, “Evimin duvarlarında meydana gelen çatlakları defalarca yetkililere bildirdikten sonra baştan savma tamir ettiler. Kimse benimle muhatap olmuyor. Olası bir depremde veya su borusu patlarsa, evimiz başımıza yıkılacak” dedi.

“Muhatap bulamıyorum”

İZSU’nun, su dağıtım hattını sokak yerine evinin altından geçirmesine bir anlam veremediklerini belirten Kanğın, “Su borusunun geçtiği iki odayı korkudan kullanamıyoruz.  Zeminden suyun ana borudan geçerken çıkardığı ürkütücü sesler geliyor.  Yetkililer, söz konusu su hattının değiştirilerek sokaktan geçirileceğini söyleseler de bugüne kadar herhangi bir çalışma başlatmadılar. Çalışmaların bitiminden yaklaşık 1 hafta sonra 26 Temmuz’da İZSU’ya itiraz dilekçesi vermeme rağmen hala bir sonuç alamadım. Evimdeki hasarın sorumlusu kim olacak” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İZSU, Bunu, da, Yaptı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı