Haber Detayı
14 Mayıs 2022 - Cumartesi 16:01 Bu haber 2977 kez okundu
 
İZELMAN ANAOKULU’NUN KİTAPLARI BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin deneyimli öğretmenlerinin öğrencileri için yazdığı hikaye kitapları ikinci baskısını yaparak toplan 53 bin nüshaya ulaştı.
Eğitim Haberi
İZELMAN ANAOKULU’NUN KİTAPLARI BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

İZELMAN Anaokulları Yayınları tarafından yayımlanan çocuk kitaplarında pedagojik olarak yaş gruplarına uygunluğa, evrensel ve cinsiyetsiz dil kullanımına ve Atatürk değerlerine bağlılığa dikkat ediliyor. Kitaplar merak uyandırmayı ve sorgulamaya yönlendirmeyi amaçlıyor. Pandemiyle yayıncılık sertifikasına kavuştuklarını ve toplam 16 çocuk kitabı yayınladıklarını belirten Psikolog İnci Becerik, “İZELMAN Anaokulları olarak pandemide de öğrencilerimizle birlikte diyaloğumuzu sürdürmek istedik. Kendilerini o dönemde yalnız hmemelerini istedik.

Hem kurum kültürünü geliştirmeyi hem de kitaplarda İzmir kentli bilincini oluşturmayı hedefliyoruz. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’in vizyonunda da öğrencilerimizi hem dünya insanı yapmak hem de İzmir kentli kültürüyle yetiştirmek vardı. Biz de buradan yola çıkarak kendi öğretmenlerimizin yazdığı kitapları kriterlerimize göre bir süzgece tabi tuttuk” dedi. 26 yıldır İZELMAN Anaokullarında görev yapan Seyhan Yolcu Acar, “26 yıldır çok güzel bir dünya içerisindeyim, çocuklarla birlikteyim ve hiç çocukluğumu kaybetmedim. Onların hayal güçlerinin de etkisiyle ben kitap yazmaya başladım” diye konuştu. Gürçeşme Zübeyde Hanım Anaokulu’nda görev yapan Zeynep Alak, “Okumayı, yeni hikayeler keşfetmeyi çok severim. Ben de artık bir hikaye yaratıcısıyım. Öğrencilerime kitabı okuduğumda çok heyecanlandılar ve hikayeyi çok sevdiler” şeklinde konuştu.  Öte yandan İZELMAN A.Ş.’nin yayımladığı kitapları vatandaşlar online kitap satış sitelerinden ya da İzmir yerelinde bulunan kitapevlerinden ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Örnekköy’deki misafirhanesinden satın alabilir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İZELMAN, ANAOKULU’NUN, KİTAPLARI, BÜYÜK, İLGİ, GÖRÜYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı