Haber Detayı
02 Nisan 2018 - Pazartesi 19:12 Bu haber 4533 kez okundu
 
İYİ Parti Genel Kongresi’ne Tire’den güçlü katılım
İYİ Parti Tire İlçe Başkanı Atakan Duran ve ilçe yöneticileri, hafta sonu Ankara’da yapılan Partinin 1. Olağanüstü Genel Kongre’sine güçlü bir şekilde katılım gösterdi. Ankara Spor Salonu'nda yapılan Olağanüstü Genel Kongre, Genel Başkan Meral Akşener ve 1071 delegenin imzası ile başladı. Meral Akşener 1060 oyla yeniden genel başkan seçildi.
Siyaset Haberi
İYİ Parti Genel Kongresi’ne Tire’den güçlü katılım

İYİ Parti 1. Olağanüstü Genel Kurultayı Genel Başkan Meral Akşener ve on binlerce partilinin katılımıyla, Ankara’da Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.Kongre salonunun kapısı Türkiye'nin dört bir yanında gelen vatandaşların yoğun ilgisi yüzünden sabah saat 5’de açıldı. Bu saatte Ankara Spor Salonu tamamen doldu.  Kongre için Tire’den de güçlü bir katılım sağlandı.

Salonun içi kadar dışı da izdiham derecesinde kalabalıktı. Yurdun dört bir yanından gelen İYİ partililer salon dışında oldukça coşkulu bir atmosfer sergilediler. Salonda yer kalmayınca dışarıda kalan vatandaşların kongreyi izleyebilmesi için dev Led ekranlar kuruldu.

DURAN, “KATILIMCILARIN COŞKUSU SALONU BAYRAM YERİNE ÇEVİRDİ”

Ankara dönüşü gazetemize konuşan İlçe Başkanı Atakan Duran, Ankara izlenimlerini şöyle paylaştı: “1 Nisan 2018 Pazar günü Ankara Kapalı Spor Salonu’nda yapılan, İYİ Parti 1. Olağanüstü Kongresi’nde Tire’yi temsilen ilçe başkanı ve üst kurul delegesi olarak katıldım. Tire’den kongremize 2 otobüs 20’den fazla özel araç ve hava yoluyla kendi imkanlarıyla vatandaşlarımız kongremize iştirak ettiler. Mazereti olmayan ilçemizin tüm yöneticileri kongreye katılım gösterdiler.  Kongreye katılımın oldukça yüksek olduğunu emniyet kayıtlarından tespit ettik. Bu katılım oranı bizleri de son derece mutlu etmiştir. Katılımcıların coşkusu ve heyecanı, Ankara Kapalı Spor Salonu’nu tabiri caizse bir bayram yerine çevirmiştir. Türkiye’nin dört bir yanından çok farklı kesimlerden gelen vatandaşlarımız ülkemizin güzel yarınları için İYİ Parti çatısı altında toplanmıştır. Bugüne kadar yapılan parti kongrelerine kıyasla çok yüksek katılım, büyük coşku, heyecan ve kararlılık sergilenmiştir. Sayın genel başkanımız yaptığı güzel konuşmayla Cumhurbaşkanlığına talip olduğunu bir kez daha kararlılıkla ortaya koymuştur. Partimizi iktidara taşıyacak olan Genel İdare Kurulumuz da bu kongremizde seçilmiştir. Başta sayın Genel Başkanımız Meral Akşener ve hepsi birbirinden kıymetli genel idare kurulu üyelerimizi bu vesile ile tekrar tebrik ederiz.”

GENEL MERKEZDE TİRE’YE ÖZEL İLGİ

İYİ Parti İlçe Başkanı Atakan Duran, Ankara’da Tire’yi çoğu yöneticinin tanıdığını vurgulayarak, “Tire heyeti olarak genel merkezi ziyaret ettik. Tüm genel başkan yardımcılarımızla görüştük. İzmir Milletvekilimizi Sayın Aytun Çıray ile görüştük. İzmir’imize ve özellikle Tire’mize büyük ilgi alaka gösterildi.” dedi.

HABER:  Yiğit SOYLU                                                                           

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İYİ, Parti, Genel, Kongresi’ne, Tire’den, güçlü, katılım,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İYİ Parti Genel Kongresi’ne Tire’den güçlü katılım
İYİ Parti Genel Kongresi’ne Tire’den güçlü katılım
İYİ Parti Genel Kongresi’ne Tire’den güçlü katılım
İYİ Parti Genel Kongresi’ne Tire’den güçlü katılım
Yorumlar
Haber Yazılımı