Haber Detayı
28 Ocak 2014 - Salı 10:30 Bu haber 2239 kez okundu
 
İstanbul’daki saldırıda öldürülen MHP’li Akyıldız için Tire’de ‘gıyabi cenaze namazı’ kılındı
Önceki gün İstanbul’un Esenyurt ilçesinde seçim çalışmaları sırasında, bir grubun saldırısına uğrayan MHP’li partililerden 6’sı yaralanmıştı. Yaralılardan birinin durumu ciddiydi ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Cengiz Akyıldız isimli parti üyesi vatandaş, vefat etti. Seçim öncesi meydana gelen bu olayın nedeni ve kimler tarafından ne maksatla yapıldığı yoğun bir şekilde araştırılmakta.
Tire Haberi
İstanbul’daki saldırıda öldürülen MHP’li Akyıldız için Tire’de ‘gıyabi cenaze namazı’ kılındı

Milliyetçi Hareket Partisi cephesinde infial uyandıran bu saldırıya diğer partilerden de tepki geldi. Seçime sayılı günler kala, meydana gelen bu olayın sıradan bir kavga olayı sonrasında gelişen üzücü sonuçları olan bir saldırı mı ? Yoksa provakasyon ve derin amaçlar güden bir saldırımı olduğu önümüzdeki günlerde netleşecek.

Herkesi derinden üzen bu saldırı sonrasında, Türkiye’nin birçok yerinde Milliyetçi ve Ülkücü kesimlerden tepki geldi. Vefat eden Cengiz Akyıldız’ı “şehit” olduğunu belirten MHP’liler, Akyıldız için gıyabında cenaze namazı kıldılar. Bu namazlardan biri de Tire’de gerçekleşti. Tire Paşa Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınan ‘gıyabi cenaze namazına milliyetçi ve ülkücü kesimin yanı sıra camiden çıkan vatandaşlardan oluşan yaklaşık 150 kişi katıldı. Namazda yer alan isimler arasında; MHP İlçe Başkanı Bayram Demirel, MHP Tire Belediye Başkan Adayı Hasan Çağlı ve Tire Ülkü Ocakları Başkanı Burak Şenol’da vardı.

“SALDIRILARLA KUŞATILSAK DA DAVAMIZI SAVUNACAĞIZ”

Gıyabında kılınan cenaze namazı sonrasında, Cami bahçesi önünde Atatürk Caddesi üzerinde toplanan ülkücü gençler, Tire Ülkü Ocakları Başkanı Burak Şenol’un yaptığı basın açıklamasını dinledikten sonra dağıldı. Şenol yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İstanbul Esenyurt MHP seçim bürosuna açılış esnasında azıcı ve bölücü katiller tarafından alçakça kalleşçe ve kahpece  bir saldırı düzenlenmiştir. Saldırganlar silahlarla dava arkadaşlarımızı hedef alıp ortalığı kana bulamıştır. İnsanlıktan zerre kadar nasibini almamış dağ tecrübeli şehir eşkıyaları yine ölüm saçmış yine vatan, millet sevdalılarını can evinden vurmuştur. Üzüntümüz çok büyük acımız tarafsız kelimelere sığmamıştır. Bizler şehit versek de bu yoldan caymayacağız. Saldırılarla kuşatılsak da hak ve hakikat yolundan çıkmayacağız. Bizlerin önüne taş koyulmasına izin vermeyecek, grekirse her mihnet ve külfeti göğüsleyerek millet davamızı can pahasına savunacağız. Esenyurt’taki bu kanlı olay hiçbir şekilde örtülmeyecektir. Başta Başbakan ve Hükümeti olmak üzere, dava arkadaşlarımız üzerinde sinsi plan yapan çevrelere şu hatırlatmayı yapıyorum; Bizler ihtiyaç doğarsa millet ve memleket uğruna ne can vermekten ne bedel ödemekten korkmayız çekinmeyiz. Kenara çekilmeyiz. Ne Mutlu Türküm Diyene..!”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Önceki, gün, İstanbul’un, Esenyurt, ilçesinde, seçim, çalışmaları, sırasında, bi
Yorumlar
Haber Yazılımı