Haber Detayı
13 Haziran 2018 - Çarşamba 10:39 Bu haber 2524 kez okundu
 
İlk beş ayın istatistiğini açıkladı
Tire Emniyet Müdürü Hasan Özge, ‘huzur kenti’ imajı ile bilinen ilçemiz Tire’nin 2018 yılının ilk 5 ayındaki asayiş ve trafik olayları hakkında yaşanan gelişmelerin yer aldığı istatistiki bilgileri, yerel basın mensupları ile paylaştı.Emniyet Müdürü Özge, huzurlu ortamı ile bilinen kentimizin bu özelliğinin korunması için Emniyet güçlerinin var gücüyle çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.
Tire Haberi
İlk beş ayın istatistiğini açıkladı

Huzurlu ve güvenli ortamı, asayiş olaylarının azlığı ile bilinen ve bu yönüyle çevresine de örnek olan ilçemiz Tire’nin bu ‘huzur kenti’ imajının oluşmasında ve korunmasında güvenlik güçlerinin rolü büyük. Emniyet ve Jandarma güçlerinin ilçe merkezi ve kırsalda yoğun bir mesai içerisinde gösterdikleri çabalar ve vatandaşların da desteği ile huzur Tire’ye hakim olmakta.

HASAN ÖZGE, İSTATİSTİKLERİ PAYLAŞTI

Huzurun, huzurlu ve anlayışlı insanların kenti olan Tire’nin 2018 yılı ilk 5 ayında, polis bölgesi olan ilçe merkezinde, meydana gelen asayiş ve trafik olaylarına ait bilgilerin yer aldığı istatistikler, Tire Emniyet Müdürü Hasan Özge tarafından yerel basın mensuplarıyla paylaşıldı.

BEŞ AYDA 726 ASAYİŞ OLAYI YAŞANDI

Emniyet Müdürü Özge’nin paylaştığı istatistiki bilgilere göre; Tire’de 2018 yılı ilk 5 ayında, Yaşanan asayiş olaylarının; 351’i kişilere karşı, 122’si malvarlığına karşı, 17’si millete ve devlete karşı, 99’u topluma karşı, 100’ü ise takibi gerektiren olay şekilde gerçekleşmiş.

UYUŞTURUCU VE KAÇAK ALKOL VE SİGARA İLE MÜCADELE

Öte yandan aynı süreçte Emniyet birimleri tarafından yapılan narkotik operasyonlarda ele geçirilen uyuşturucu madde, kaçak içki ve sigara miktarlarını belirten istatistiki bilgilere göre; 386.55 gr esrar, 84 kök hint keneviri, 241 şişe kaçak içki, 57 paket kaçak sigara, 4 uyuşturucu hap, 0.92 gr jameika, 1.85 gr bonzai ve 0.69 gr metafamin ele geçirildi.

147 KAZA MEYDANA GELDİ, HİÇBİRİNDE CAN KAYBI YAŞANMADI

Tire ilçe merkezinde, 5 aylık süreçte meydana gelen trafik kazası vaka sayısı, toplamda 147 oldu. Kazaların hiçbirinde can kaybı yaşanmadı. 71 kaza yaralamalı, 76 kaza ise maddi hasarlı oldu. Yaralamalı trafik kazalarında toplamda 98 kişi yaralandı. Bunların 73’ünün erkek, 25’inin ise kadın olduğu tespit edildi.

10 BİN 150 ARAÇ KONTROLDEN GEÇİRİLDİ

Yine İlçe Emniyeti Trafik Büro ekipleri tarafından yapılan trafik kontrollerinde; 10 bin 150 araç kontrolden geçirildi. Bu araçlardan 787’sinin sürücüsüne eksik ve hatalarından dolayı ceza kesildi. Sürücülere verilen ceza miktarı toplamda; 387 bin 864 TL oldu. Sürücülere ve ruhsat sahiplerine yazılan toplam ceza miktarı ise 768 bin 189 TL oldu. Kontroller sırasında 470 araç trafikten men edilirken, 63 sürücünün ‘Sürücü Belgesi’ geri alındı.

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İlk, beş, ayın, istatistiğini, açıkladı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İlk beş ayın istatistiğini açıkladı
İlk beş ayın istatistiğini açıkladı
Yorumlar
Haber Yazılımı