Haber Detayı
03 Aralık 2018 - Pazartesi 09:50 Bu haber 2013 kez okundu
 
İki Bidon Bir Baston
Görme engelliler yararına Mehmet Titiz Anaokulu öğrencileri turşu yapıp, turşu satışı gerçekleştirdi. Proje ile 2 bidon turşu parası ile 1 adet baston alındı.
Tire Haberi
İki Bidon Bir Baston

İki bidon bir baston projesi kapsamında Mehmet Titiz Anaokulu öğrencileri Okul Aile Birliği’nin katkılarıyla turşu yapıp çevredeki vatandaşlara ve velilere turşu satışı gerçekleştirdi. Turşu satışı ile görme engelliler için baston alındı. Altı nokta körler derneğinin bu yönde bir desteğe ihtiyaçlarının olduğunu öğrendiklerini belirten Mehmet Titiz Okul Aile Birliği Başkanı Yüceste Duran “ne yaparız diye düşündük. Aklımıza turşu yapıp satmak geldi. Hem öğrencilerimizin el emekleri oldu hem de velilerimizin büyük katkısı oldu. Böyle bir proje gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. Projede katkısı emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Şuan için 84 adet turşu kurduklarını ve bunların satışını gerçekleştirdiklerini belirten veliler, bu sayıyı fazlalaştırmak için çalışmalarının olacağını engelliler için daha fazla ne yapabilirizi düşündüklerini, herkesin birer engelli adayı olduğunu belirttiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İki, Bidon, Bir, Baston,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İki Bidon Bir Baston
İki Bidon Bir Baston
İki Bidon Bir Baston
İki Bidon Bir Baston
Yorumlar
Haber Yazılımı