Haber Detayı
15 Mart 2018 - Perşembe 15:40 Bu haber 3226 kez okundu
 
PTT “mis” gibi
PTT Genel Müdürlüğü’nün ülke çapında başlattığı yeni uygulaması ‘güzel kokulu şubeler’, Tireli vatandaşlarca beğeni ile karşılandı.
Tire Haberi
PTT “mis” gibi

Posta Telgıraf Teşkilatı (PTT) Genel Müdürlüğü tarafından bu yılın başında yurt genelinde başlatılan ‘güzel kokulu şubeler’ uygulaması Tire PTT Şubesinde de Şubat ayı başından bu yana uygulanmakta.

Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan PTT Tire Şubesine gelen vatandaşlar, “mis” gibi güzel kokan bir mekanda işlerini yapıyor ve işlemleri için sıra bekliyor. Her gün farklı ortamlarda birçok kötü kokuya maruz kalan vatandaşları PTT şubesinde bekleyen güzel ve ferahlatıcı parfüm kokusu, beğeni alıyor.Ayda ortalama iki kartuş tüketen cihazın içine konulan kartuşun içerisinde, çeşitli çiçek ve bitkilerin kokularından derlenen ‘taze bahar esintisi’ türünden doğal bir koku bulunmakta.

Şubenin bekleme salonuna yerleştirilen özel akıllı cihaza yerleştirilen koku kartuşlarıyla ortama belli aralıklarla otomatik olarak güzel koku sıkıyor. Günlük ve haftalık çalışma süreleri önceden ayarlı olan koku sıkma cihazı, her gün mesainin başlaması ile saat 08:30’da koku sıkmaya başlayan cihaz akşam saat 17:30’a kadar belli aralıklarla bunu sürdürüyor. Güzel koku hizmeti, hafta içi mesai saatlerinde uygulanıyor.

 

HABER:  Yiğit SOYLU

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
PTT “mis” gibi
Yorumlar
Haber Yazılımı