Haber Detayı
05 Ocak 2019 - Cumartesi 19:06 Bu haber 1924 kez okundu
 
Hayati Okuroğlu: “Millet ittifakı, çıkar ittifakı değildir”
İYİ Parti Tire İlçe Başkanı Hayati Okuroğlu, gündeme dair yaptığı açıklamada “Millet ittifakı, çıkar ittifakı değildir.” dedi.
Siyaset Haberi
Hayati Okuroğlu: “Millet ittifakı, çıkar ittifakı değildir”

Geçtiğimiz gün bazı internet sitelerinde yayınlanan habere göre CHP’nin Tire’yi İYİ Parti’ye bırakacağı fakat İYİ Parti’nin adayının CHP kökenli bir isim olması yönünde görüşmeler yapıldığı iddia edilmişti. Tire siyaset arenasında şok etkisi yaratan bu iddiaların gerçeği yansıtmadığı, İYİ Parti Tire İlçe Başkanı Hayati Okuroğlu’nun yaptığı açıklamayla ortaya çıktı. 
İddiaların gerçeği yansıtmadığını belirten Okuroğlu, Millet İttifakı’nın çıkar ittifakı olmadığını vurgulayarak, “Türkiye genelinde il merkezli ittifaklar tesis edilmiş ve edilmeye devam etmektedir. İttifakın sağlandığı illerde ilçe bazında ittifak görüşmeleri de başlamıştır. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde varılmış olan ittifak sonucu CHP’nin çıkartacağı aday hepimizin adayıdır. İzmir ilinin ilçeleriyle ilgili ittifak görüşmelerinin 16 Ocak’a kadar sonuçlanmasını bekliyoruz. İlçe bazında yapılan ittifaklarda ilçenin bırakıldığı siyasi parti mensubu bir aday adayının, aday olarak ilan edilmesi prensibiyle hareket edilmektedir. Görüşmelerin sonuçlanmasıyla gerekli açıklama genel merkezimiz tarafından yapılacaktır. Bu süreçte Millet İttifakı mensubu partilileri sağduyulu olmaya davet ediyoruz. Bu sürecin dışında kaynağı belli olmayan, sözüm ona haber siteleri tarafından kamuoyunu yanıltma ve yönlendirme maksatlı haberlere ve iddialara itibar edilmemesi gerektiğini belirtir en sağlıklı bilginin genel merkezimiz tarafından verileceğini Tire kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hayati, Okuroğlu:, “Millet, ittifakı,, çıkar, ittifakı, değildir”,
Yorumlar
Haber Yazılımı