Haber Detayı
12 Mayıs 2018 - Cumartesi 18:42 Bu haber 7820 kez okundu
 
“Hay elim kırılsaydı da...”
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun açtığı Tire Stadı’na “Atatürk” yerine Belediye Başkanı “Tayfur Çiçek” adının verilmesi, CHP örgütünde de rahatsızlıklara sebep oldu. AK Partili Belediye Meclis Üyesi’nin önergesi ile gündeme geldiği iddia edilen maddeye “evet” diyen CHP’li, AK Parti’live MHP’li meclis üyelerinin oy birliğiyle belediye meclisinden geçirdiği karara Tireli birçok kişiden tepki yağdı. CHP’li meclis üyeleri, parti grup kararına uyduklarını belirtirken, CHP Tire’de İlçe Başkan Yardımcılığı yapmış isimlerden Serhan Aydın, Tire Belediyesi’nin Meclis üyelerini kast ederek, “Hay elim kırılsaydı da yönetim kurulu üyesi olarak o gün adaylığınızın altına imza atmasaydım. Ama nerden bilecektim bu kadar omurgasız olacağınızı. Tire halkından şahsım adına özür dilerim" dedi.
Tire Haberi
“Hay elim kırılsaydı da...”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Tire’ye kazandırdığı ve açılışını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yapıp hizmete açtığı 15 bin kişilik Tire Stadı’na Belediye Başkanı Tayfur Çiçek’in adının verilmesi tepki topladı.

KARARIN ALINDIĞI MECLİS TOPLANTISINDA NE OLMUŞTU ?

Çiçek’in mazeret bildirerek kalmadığı Tire Belediyesi Meclis Toplantısı’nda AK Partili Belediye Meclis Üyesi Fatoş Banu Yıldırır Şen’in stada Başkan Çiçek’in adının verilmesi talebi gündeme geldi. Konuyu ele alan AK Partili, CHP’li, MHP’li meclis üyeleri yapılan oylama sonunda Tire Stadı’na Tayfur Çiçek adının verilmesini oy birliğiyle kabul etti. Toplamda beş meclis üyesinin mazeret bildirerek bulunmadığı toplanda, AK Partili 6, CHP’li 11, MHP’li 2 meclis üyesinin evet demesiyle Tire Stadı’nın adı “Tayfur Çiçek” stadı oldu. Öte yandan açılış sırasında stada Atatürk adının verilmesinin uygun olacağı şeklinde görüş belirttiği belirlen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu isteği yerine stada Tayfur Çiçek adı verilmesi CHP örgütünde rahatsızlık yara.

AYDIN, TİRE HALKINDAN ÖZÜR DİLEDİ

CHP’li meclis üyeleri grup kararı alınması nedeniyle grup kararına uyarak evet dediklerini belirterek, CHP Tire’de 2014 Yerel Seçimlerinde Örgütlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Serhan Aydın da stada Atatürk yerine Tayfur Çiçek adının verilmesinden duyduğu rahatsızlığı sosyal medyaya taşıdı. Aydın: “Belediye Meclisi üyeleri listesine onay imzası attığım için Tire halkından özür dilerim” dedi.

AYDIN’IN SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTIĞI MESAJI AYNEN ŞÖYLE

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Serhan Aydın, “Emir kulu belediye meclis üyelerine; parti gözetmeden alayınıza; suç sizde değil, sizin gibi omurgasızları oraya getirenlerde. Hay elim kırılsaydı da yönetim kurulu üyesi olarak o gün adaylığınızın altına imza atmasaydım. Ama nerden bilecektim bu kadar omurgasız olacağınızı. 2014 yılı yerel seçimlerinde örgütten sorumlu ilçe başkan yardımcısı olarak önüme gelen belediye meclis üyeleri listesine onay imzası ağım için tüm Tire halkından şahsım adına özür dilerim. Hata yapmışım, hakkınızı helal edin.. Yanılmışım…” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN KOCAOĞLU NE DEDİ?                                   

Öte yandan Çiçek Fesvali için geldiği Bayındır'da, konuyla ilgili soruyu yanıtlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Ben yaşarken ismimin herhangi bir yere verilmesini doğru bulmuyorum. Fakat Tayfur Başkan’ın ismi verilecekse elbette onaylarım. Hiçbir mahzuru yok ve güzel de olur” demişti.

 

HABER:  Şevket BAHÇELİOĞLU ve Engin ÜÇER  (Kaynak: Ege Postası)

 

                                                                                                                              

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Hay elim kırılsaydı da...”
“Hay elim kırılsaydı da...”
“Hay elim kırılsaydı da...”
Yorumlar
Haber Yazılımı