Haber Detayı
19 Nisan 2018 - Perşembe 15:36 Bu haber 2374 kez okundu
 
Bir kez daha engelleri aşıp ‘Şampiyon’ oldular
Tire Haberi
Bir kez daha engelleri aşıp ‘Şampiyon’ oldular

9-13 Nisan 2018 tarihleri arasında Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde düzenlenen ‘Dilek Sabancı Karma Futbol Projesi Turnuvası’nda şampiyonluk, turnuvaya beraber katılan Bayındır Efe Özel Eğitim ve Tire TAC Lisesi öğrencilerinin oldu.

Bu turnuvaya Muğla’da yapılan Ege Bölge Şampiyonası’nı kazanarak katılmayı hak eden Tire karma ekibi, başarısını Bölgeler Arası Turnuvası’nda da şampiyonluğa ulaşarak gösterdi. Bayındır Efe Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin öğrencilerine partner sporcu olarak destek veren       TAC Lisesi Futbol Takımı öğrencilerinden; Efe Sarımsak, Emir Hasan Yurdageldi, Emir Akhisarlı ve Ali Çalışkan özel öğrencilerle böyle bir etkinliğe katılmaktan onur duyduklarını söylediler ve bu turnuva sonrasında onlar da bu organizasyonla ilgili Milli Takıma seçilmenin, Kıbrıs’taki etkinliklere katılacak olmanın sevincini yaşadıklarını belittiler.

“ÖZEL ÖĞRENCİLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR ÖZGÜVEN VE HAYATA BAĞLANMA KAYNAĞI”

Bayındır Efe Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucusu Ozan Uvaçin: “Öğrencilerimizin bu turnuvada şampiyon olması bizleri çok mutlu etti. Özel öğrenciler için spor çok önemli bir özgüven, hayata bağlanma kaynağı. Muğla’daki Ege Bölge Şampiyonluğundan sonra Lüleburgaz’da Bölgeler Arası Şampiyon olmak ve milli takıma davet edilmek bizim için büyük mutluluk. Bu mutluluğu öğrencilerimize hediye eden velilerimize, onlara hep dersek olan kurumumuz personeline ve bizim her etkinliğimizde yanımızda olan kardeş okul saydığımız Tire TAC Lisesine teşekkür ederiz ve amacımız engelleri yurt dışında da aşmak Dünya Yaz Olimpiyatlarında özel öğrencilerimiz ve partner sporcularımızla ülkemizi temsil etmek.”

                                                                                                                                     

 

HABER:  Dilek ÇULPAN

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bir kez daha engelleri aşıp ‘Şampiyon’ oldular
Yorumlar
Haber Yazılımı