Haber Detayı
30 Temmuz 2020 - Perşembe 12:48 Bu haber 423 kez okundu
 
GÜZEL BİR BAYRAM GEÇİRMEK DİLEĞİYLE İYİ BAYRAMLAR TİRE
4 gün sürecek olan Kurban Bayramı; 31 Temmuz Cuma günü başlayacak. 3 Ağustos Pazartesi günü sonra erecek.
Gündem Haberi
GÜZEL BİR BAYRAM GEÇİRMEK DİLEĞİYLE İYİ BAYRAMLAR TİRE

Her yıl gelmesini dört gözle beklediğimiz iki dini bayramımızdan biri olan Kurban Bayramı’nı Cuma günü bir kez daha hep birlikte karşılayacağız. İlçemizde 4 günlük bayram süresince; emniyet, jandarma, zabıta, mezbaha, hastane ve ATT sağlık ekiplerindeki tüm nöbetçi personel halkın bayramı rahat içerisinde geçirmesi için hazır durumda görevinin başında olacak. Yıllardır bayramları hep huzur ve güven içerisinde geçiren, birkaç ufak tefek hadise dışında olayların yaşanmadığı kentimizde, bu bayramda aynı güzel atmosferin yaşanması herkesin ortak temennisi.

 

BAYRAM NAMAZI 06.43'DE KILINACAK

Bayramların en önemli ve özel anlarından biri ise hiç kuşkusuz bayramın ilk günü kılınan Bayram Namazı oluyor. Her sene en çok merak edilen konulardan biri olan bayram namazının saati ilçemiz için belli oldu. Bayram namazı ilçemizde sabah 06.43'de tüm camilerde Korona dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında kılınmaya başlayacak.

 

BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE GEÇİREBİLECEĞİMİZ BİR BAYRAM OLSUN

Bayramının özellikle ilk günü tatlı bir telaş yaşanacak, kurbanlıklar kesilecek, büyükler ziyaret edilecek, duaları alınacak. Akrabalar, komşular, dostlar unutulmayacak. Ziyaretlerde bulunulacak. Şeker, çikolata, kolonya, tatlı ikramlarında bulunulacak. Sohbetler, bayram şekeri gibi tatlı tatlı yapılacak. Fakir fukara, öksüz ve yetim unutulmayacak. Hal ve hatırları sorulup bir yemek ikram edilecek. İşte geçmişten günümüze gelen, geldiğini umduğumuz bayramların güzelliklerle dolu hasletlerinden bir kısmı bunlar. Bu yıl ülkemizi saran Koronavirüs tehlikesi sebebiyle gerçekleştireceğimiz ziyaretlerde lütfen dikkatli olmayı unutmayalım, sosyal mesafemizi koruyup maske takmayı ihmal etmeyelim. Cuma günü başlayacak olan Kurban Bayramı’nda da bunların yaşanması ve hayatın cennete dönmesi umuduyla, Bizde Büyük Tire Gazetesi olarak tüm okurlarımızın ve Müslüman Alemi’nin kurban bayramını kutluyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜZEL, BİR, BAYRAM, GEÇİRMEK, DİLEĞİYLE, İYİ, BAYRAMLAR, TİRE,
Yorumlar
Haber Yazılımı