Haber Detayı
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 19:09 Bu haber 8003 kez okundu
 
Güzel Bir Bayram Geçirmek Dileğiyle İYİ BAYRAMLAR TİRE
Üç gün sürecek olan Kurban Bayramı; 11 Ağustos Pazar günü başlayacak. 14 Ağustos Çarşamba günü sonra erecek.
Tire Haberi
Güzel Bir Bayram Geçirmek Dileğiyle İYİ BAYRAMLAR TİRE

Her yıl gelmesini dört gözle beklediğimiz iki dini bayramımızdan biri olan Kurban Bayramı’nı yarın bir kez daha hep birlikte karşılayacağız. İlçemizde üç günlük bayram süresince; emniyet, jandarma, zabıta, mezbaha, hastane ve ATT sağlık ekiplerindeki tüm nöbetçi personel halkın bayramı rahat içerisinde geçirmesi için hazır durumda görevinin başında olacak. Yıllardır bayramları hep huzur ve güven içerisinde geçiren, birkaç ufak tefek hadise dışında olayların yaşanmadığı kentimizde, bu bayramda aynı güzel atmosferin yaşanması herkesin ortak temennisi.

 

Bayram Namazı 06.56'da Kılınacak

 

Bayramların en önemli ve özel anlarından biri ise hiç kuşkusuz bayramın ilk günü kılınan Bayram Namazı oluyor. Her sene en çok merak edilen konulardan biri olan bayram namazının saati ilçemiz için belli oldu. Bayram namazı ilçemizde sabah 06.56'da tüm camilerde kılınmaya başlayacak.

 

Birlik ve Beraberlik İçinde Geçirebileceğimiz Bir Bayram Olsun

 

Bayramının özellikle ilk günü tatlı bir telaş yaşanacak, kurbanlıklar kesilecek, büyükler ziyaret edilecek, elleri öpülecek ve duaları alınacak. Akrabalar, komşular, dostlar unutulmayacak. Ziyaretlerde bulunulacak. Şeker, çikolata, kolonya, tatlı ikramlarında bulunulacak. Sohbetler, bayram şekeri gibi tatlı tatlı yapılacak. Fakir fukara, öksüz ve yetim unutulmayacak. Hal ve hatırları sorulup bir yemek ikram edilecek. İşte geçmişten günümüze gelen, geldiğini umduğumuz bayramların güzelliklerle dolu hasletlerinden bir kısmı bunlar. Yarın başlayacak olan Kurban Bayramı’nda da bunların yaşanması ve hayatın cennete dönmesi umuduyla Bizde Büyük Tire Gazetesi olarak tüm okurlarımızın ve Müslüman Alemi’nin kurban bayramını kutluyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Güzel, Bir, Bayram, Geçirmek, Dileğiyle, İYİ, BAYRAMLAR, TİRE,
Yorumlar
Haber Yazılımı