Haber Detayı
27 Şubat 2018 - Salı 12:15 Bu haber 2494 kez okundu
 
“Giritliler Festivali” için harekete geçildi
2018 yılında iki büyük organizasyona ev sahipliği yapan Tire Belediyesi, üçüncüsü olacak “Tire Giritliler Buluşması ve Ot Festivali” için de kollarını sıvadı.
- Haberi
“Giritliler Festivali” için harekete geçildi

İlk olarak bölgenin en geniş katılımlı 18.Tire Deve Güreşlerini sonrasında ise 1. Hamsi Şenliği'ni gerçekleştiren Tire Belediyesi'nde sıradaki festival ise "Tire Giritliler Buluşması ve Ot Festivali " olacak.

Tire Giritliler Buluşması ve Ot Festivali 1 Nisan pazar günü Gölet Şenlik Alanında gerçekleştirilecek. Etkinlikler için Gölet Şenlik Alanında dev sahne kurulacak. Festival kapsamında Tireliler ve Giritliler gün boyu eğlenceye doyacak. Çeşitli halk oyunları ekiplerinin gösterilerini sunacağı festivalde yerel sanatçılar ve müzik grupları da sahne alacak.  Tireli ünlü akerdion sanatçısı MuhammerKetencoğlu da birbirinden güzel balkan ve ege müziklerini misafirler için söyleyecek.

Birbirinden hünerli ellerin Girit ve Tire yemekleri kategorisinde yarışacağı festivalde Tire Belediyesi tarafından ücretsiz keşkek ve pilav dağıtımı yapılacak.

Çevre il ve ilçelerden yoğun katılımın beklendiği festivalde stantlar da yer alacak. Tireli üreticilerin organik ürünleri, Tireli ustaların el sanatları, çeşitli derneklerin hediyelik esya stantları, birçok kooperatif ürünleri açılacak stantlarda yer alacak. Stant başvuruları Tire Belediyesi Kültür Müdürlüğü' ne yapılacak.

                                                                                  

HABER: Yiğit SOYLU 

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Giritliler Festivali” için harekete geçildi
Yorumlar
Haber Yazılımı