Haber Detayı
23 Mayıs 2019 - Perşembe 10:09 Bu haber 1671 kez okundu
 
Gençler Kocatürk'ün Sahnesinde Etkinliği
Tire Kocatürk Fen ve Anadolu Lisesi’nde geçtiğimiz gün düzenlenen tiyatro etkinliğinde sahneye çıkan öğrenciler birbirinden başarılı performanslara imza attı.
Eğitim Haberi
Gençler Kocatürk'ün Sahnesinde Etkinliği

Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan "Hami Projesi" kapsamında Tire Kocatürk Fen ve Anadolu Lisesi’nin kampüsüne misafir olan Gökçen Keziban ve Öğretmen Hüsamettin Orta Okulu öğrencileri, Kocatürk'ün sahnesinde "Komşu Köyün Delisi" adlı oyunu sergiledi.

 

Tiyatro öncesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Programı yapıldı. Programda ilçemizde düzenlenen "Bir Asırdan Bin Asra" konulu kompozisyon yarışmasında İlçe Birincisi olan Kocatürk Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Esmanur Cimşit'e de ödül töreni düzenlendi. Öğrenci ödülü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ayhan Ak'tan aldı. 19 Mayıs Töreninin ardından Gökçen Orta Okulu’nun genç yetenekleri sahnede yerlerini aldılar ve profesyonel oyuncular gibi izleyicilerden tam not aldılar. Kocatürk Okulları idarecileri ve öğretmenleri : "Okulumuzda böyle genç yetenekleri misafir etmekten, onlarla sahnemizi paylaşmaktan mutluluk duyduk. Öğrencilerini böyle sanatsever yetiştiren Gökçen Keziban ve Öğretmen Hüsamettin Ortaokulu Müdürü Ali Kaya'ya, öğrencilerini çalıştıran Türkçe Öğretmeni Mustafa Doğru'ya teşekkür ediyoruz ve "Hami Projesi’nde” yer alarak öğrencilerimizin başka öğrencilerle akranlık etmesinden memnuniyet duyuyoruz " dediler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gençler, Kocatürk'ün, Sahnesinde, Etkinliği,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Gençler Kocatürk'ün Sahnesinde Etkinliği
Yorumlar
Haber Yazılımı