Haber Detayı
15 Şubat 2019 - Cuma 09:51 Bu haber 6448 kez okundu
 
Fedakar Baba Oğluna Böbreğini Verdi
Tire'de bir baba, böbrek hastası olan oğluna böbreğini bağışlayarak hayatını kurtardı.
Tire Haberi
Fedakar Baba Oğluna Böbreğini Verdi

Tire İpekçiler mahallesinde berberlik yapan evli ve bir çocuk babası olan Duran Efe'ye (34), yaklaşık 8 ay önce börek yetmezliği teşhisi konuldu.  Son 2,5 aydır Tire Devlet Hastanesi'nde diyalize giren Duran Efe'ye babası Murat Efe (59) canlı donör oldu. Fedakar baba, böbrek hastası olan oğluna böbreğini bağışlayarak oğlunun hayatını kurtardı. Duran Efe, babasının böbreğini bağışlamasıyla sağlıksız yaşamından kurtuldu. 

 

Oğlunun sağlığına kavuşmasının mutluluğunu yaşayan baba hastalık ve nakil sürecini şöyle aktardı:" Oğluma böbrek yetmezliği tanısı 7 -8 ay önce koyuldu. Son 2,5 aydır Tire Devlet Hastanesinde diyalize girmeye başladı. Kız kardeşim Sabiha da oğluma böbreğini vermek istedi. Yapılan tetkikler sonucu uygun bulundu ama böbrek naklinin yapılmasına engel durumlar olduğu bildirildi. Bende evladım için canımı veririm.  Bana da yapılan tetkikler sonucunda naklin uygun olduğu ve gerçekleştirilebileceği tespit edildi."

 

İstinye Üniversitesi Hastanesi'nde böbrek nakili gerçekleşti.

 

İstinye Üniversite Hastanesi'ni İzmir'de bir doktor tavsiyesi üzerine tercih ettiklerini ve çok memnun kaldıklarını anlatan baba, " İzmir de bir doktor sayesinde İstinye Üniversite Hastanesi'nde hemen ameliyat edilebileceğini öğrendik. Çok değil 1 hafta içerisinde her şey halloldu. Oğlumun bir an önce bu dertten kurtulması sağlandı. Nakil olalı henüz 20 gün oldu. Ben 3 gün hastanede kaldım, taburcu oldum. Oğlum da 16 gün kadar hastanede kaldı. Sağlık durumu iyiye gittiği için kontrollü olaraktan taburcu ettiler. Bundan sonra kontrolleri belli süre devam edecek. İnşallah o da sağlığına bu şekilde kavuşmuş olacak." dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fedakar, Baba, Oğluna, Böbreğini, Verdi,
Yorumlar
4-291b899a1a22.html" width="300">

Haber Yazılımı