Haber Detayı
21 Nisan 2018 - Cumartesi 15:39 Bu haber 2586 kez okundu
 
Tire play-off için kenetlendi
Spor Haberi
Tire play-off için kenetlendi

22 Nisan 2018 Pazar günü saat 15:30’da Yeni Tire Stadyumunda oynanacak olan “Tire 1922–Kırıkhanspor” maçı öncesi futbolculara moral yemeği verildi. Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in de katıldığı yemekte büyük bir dayanışma ruhu göze çarptı.

Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, Tire 1922 Kulüp Başkanı Mutlu Sarayköylü ve Tire Ticaret Odası Başkanı Mehmet Delikanlı’nın da yer aldığı yemeğe Tire iş dünyası önemli isimlerinden olan; Fahrettin Kozlu, Şerif Solmaz, Muhsin Solmaz, Sabri Özdağ, Veysel Demir, Erkan Solmaz gibi kişiler de katıldı. Kaymakam Tanrıseven’in “Gösterin kendinizi” dediği Tire 1922’li futbolcular son üç maçı kazanarak play-off a kalacaklarının sözünü verdiler.

TANRISEVEN, “TİRE 1922 SPOR KESİNLİKLE PLAY-OFF’A KALMALI”

Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Lig başlangıcından beri gelinen süreci değerlendirerek son haftalardaki galibiyetlerle Tire 1922 Spor’un ciddi bir çıkış yakaladığını ve potaya girdiğini belirtti. Kaymakam Tanrıseven şöyle konuştu: “Yeni stadımızda ilk maçta 10 bin seyircinin önünde maça çıktınız. Bu Süper Lig takımlarının bile çoğuna nasip olmuyor. Tüm şehir size inanıyor. Bir üst lige çıkmak için büyük bir mücadele verdiniz. Artık bu mücadelenizi taçlandırmanızın ve meyvelerini toplamanın zamanı. Kentin bütün dinamiklerini seferber ediyoruz ve başarı için her zamankinden daha dazla arkanızdayız.”

“BU STADA VE SEYİRCİYE ÜST LİGE ÇIKMAK YAKIŞIR”

Kaymakam Tanrıseven sözlerini şöyle sürdürdü: “Tüm Tire halkının kenetlenmesiyle ve taraftar desteğiyle Play-Off’a kalarak 2. Lige çıkacağınıza eminim. Burada da desteğimiz her zaman olduğu gibi yine Tire 1922 Sporla. Son maçlardaki başarınızdan dolayı sizi tebrik diyorum. Bu çıkışınızı sürdürün. Kaymakamlık, Belediye ve iş dünyası olarak yanınızdayız. Son 3 maçınız kaldı. Rakibinizi hafife almayın; önce Play-Off’a kalın sonra da 2. lige çıkın. İzmir’in en modern stadı Tire’de faaliyete geçti. Seyircinin desteğiyle stadımız muazzam bir ambiyans sunuyor. Bu güç ve inançla sezonu bir üst lig ile taçlandırmak bu kente yakışır.”

BAŞKAN ÇİÇEK: “SİZE SONUNA KADAR GÜVENİYORUZ”

Yemekte bir konuşma yapan Belediye Başkanı Çiçek şunları söyledi: “İki hafta öncesine kadar nispeten karamsar bir tablo vardı. Play-Off rakiplerimizle aramızda 5 puan fark vardı. Son haftalardaki çıkışımız bize Play-Off kapısını ardına kadar açtı. Talihsiz beraberlikler dışında Turgutluspor ve Diyarbekirspor, Erokspor maçlarındaki performansınız muazzamdı. Deplasmanlardan 8 galibiyetle döndük. Bu gerçek gücümüzü gösteren muazzam bir durum. Futbol her türlü sürprize açık bir oyun. Bazı maçlarda istediğimiz sonuçları alamadık, gereksiz puanlar kaybettik. Bu durumları göz önüne alarak hiçbir maçı ve hiçbir rakibi kesinlikle hafife almamalıyız. Hiçbir maçı gözümüzde büyütmeyeceğiz. Son 3 maçımızı arzulu, istekli ve büyük bir ciddiyetle oynamanız gerekiyor.”

İş dünyasının tanınmış simalarının da yer aldığı moral yemeğinde iş adamları da söz alarak Tire1922spor’a başarı dileklerini ilettiler. Her türlü destekleriyle takımın ve yönetimin yanlarında olduklarını ifade ettiler.

FUTBOLCULARDAN BAŞARI SÖZÜ

Takım Kaptanı Gökhan Erdöl, yemekte yaptığı konuşmada takım olarak gelinen noktanın farkında olduklarını ifade etti. Gökhan Erdöl, son 3 haftada kendilerinden beklenen sonuçları alarak başarılı olacaklarını kaydetti. Kaptan Erdöl dışındaki Futbolcular da kendilerine verilen desteğe teşekkür ederek son haftaları iyi değerlendirip galibiyet için mücadele edeceklerini belirttiler.

Tire 1922 Spor Teknik Direktörü Nihat Balan da verilen desteğe teşekkür ederek, takıma güvendiğini ve başarılı olacaklarına inandığını kaydetti.

 

 

HABER:  Zübeyir TABAK

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı