Haber Detayı
30 Kasım 2018 - Cuma 10:01 Bu haber 3004 kez okundu
 
Ersen: ‘Tire’de en az 5 bin Oy Fark ile Kazanacağız’
Cumhuriyet Halk Partisi Tire Belediye Başkan aday adayı Burak Alp Ersen açıklamalarda bulundu.
Siyaset Haberi
Ersen: ‘Tire’de en az 5 bin Oy Fark ile Kazanacağız’

Tire’de sulama probleminin çözülmesi gerektiğine dikkat çeken Ersen, “Vatandaş sondajda artık her 40-50 metre daha aşağıya inmek durumunda kalıyor. Bu konuda bir çalışma kurulu oluşturmamız lazım. Benim önceliklerimden bir tanesi de bu sorunu kamuoyu oluşturarak çözeceğim. Tire’nin en önemli sorunu şu anda sulama suyudur. Diğer arkadaşların da bize seçildiğimiz zaman destek olmasını istiyoruz.” diye konuştu.

 

‘MUHTARLARIMIZIN ARKASINDA DURACAĞIZ’

Ersen, Tire’de kooperatifçilik faaliyetleri yoluyla istihdam yaratacaklarını söyledi. Tire’nin köylerinde yaşayan insanların kente göç etmek zorunda kaldıklarını söyleyen Ersen, Tire’de tarımın gelişmesi için köyden kente olan göçün durması gerektiğinin altını çizdi. Ersen, “İnsanlar köyden kente gelmek zorunda kalmış ve hala daha kalıyorlar. Köylerimizde olanaklar şu anda yetersiz kalıyor. İnsanlar kente gelmek durumunda kalıyor. Ben belediye başkanı olduğum zaman köylümüzü kente getirmemeye çalışacağız. Çünkü biz Tire’de nüfusun artmasını sağlamak istiyoruz ve bunu yapmak mecburiyetindeyiz. Hem arazilerde tarım üretimi yapılacak. Onlara üretimde faydalı olacak bir danışmanlık hizmeti sunacağız ve 66 köyümüzün ile ilgilenen bir başkan yardımcısı belirleyeceğiz. Bu durumda her şeye ben karar vermeyeceğim. Muhtarlarımız ile birlikte kararlar verecek ve her zaman muhtarlarımızın yanında olacağız.’ şeklinde konuştu.

 

‘YERİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ’

Tire’de kentsel dönüşüm ile ilgili çalışmaları da anlatan Ersen, “Kentsel dönüşüm özellikle metropollerde rant üzerinden döndüğü için doğru anlaşılmıyor. Özellikle roman mahallesi olarak adlandırılan mahallesinde belediyenin çözemediği bir problem var. Bizim buradaki sorunları çözmemiz lazım. Kentsel dönüşüme biz, yerinde dönüşüm ile insanlarımıza belki lüks değil ama konforlu, depreme dayanıklı konutlar üretmekte yükümlüyüz. Kentsel dönüşümde yerinde dönüşüm vizyonuyla hareket edeceğiz.” ifadelerini kullandı. Ben gençlerin ve kadınların haklarını savunmak için belediye başkanı olmak istiyorum. Bizim asıl işimiz belediye adam almak değil, insanlara istihdam sağlamak ve kenti 2023’e hazırlamak olmalı. Temiz bir Tire istediklerini söyleyen Ersen, “Atık suyu kullanarak tarlalar sulanıyor. Bizim yapmamız gereken, yağmur suları hattına kanalizasyonun bağlanmaması gerekir. Ben eğer belediye başkanı olursam bunun için çok önemli projeleri gerçekleştireceğim.” dedi. Ersen, ayrıca “Ben gençlerin ve kadınların haklarını savunmak için belediye başkanı olmak istiyorum. Bizim asıl işimiz belediye adam almak değil, insanlara istihdam sağlamak ve kenti 2023’e hazırlamak olmalı.” ifadelerini kullandı. Ersen sözlerini şöyle sürdürdü; “Toplum bizden yaptığımız anlatmamızı ancak ne yapacağımızı onlara da sormamızı istiyorlar. Yapılan anket çalışmalarında durum gerçekten çok iyi durumda. Ben en az 5 bin oy fark atarak kazanacağımızı düşünüyorum. Bu konuda da en çok Tirelilere güveniyorum.”
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ersen:, ‘Tire’de, en, az, 5, bin, Oy, Fark, ile, Kazanacağız’, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı