Haber Detayı
18 Mayıs 2017 - Perşembe 09:39 Bu haber 4537 kez okundu
 
Engelli gençler şenlikte doyasıya eğlendi
Bayındır Efe Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi, “Engelliler Haftası” kapsamında ‘Çocuk Oyunları Şenliği’ düzenledi.
Bayındır Haberi
Engelli gençler şenlikte doyasıya eğlendi

Ülkemizde her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası kapsamında birçok resmi ve özel tören, program gerçekleştirilir. Bu yılda kutlanan bu özel hafta, ilçemizde ve komşu ilçelerde de özel programlarla gündeme geldi. Bu konuda duyarlı tüm kurum ve kuruluşlar, bireyler bu haftada hayatı engeli bireylerle nasıl paylaştıklarını, onların hayatlarını nasıl kolaylaştırmaya çalıştırdıklarını anlatmaya çalıştı.

TİRE VE BAYINDIR’DAN GENÇLER KATILDI

Bayındır ile Tire ilçe sınırında bulunan Bayındır’a bağlı Efe Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi’nde önceki gün ‘Çocuk Oyunları Şenliği’ düzenlendi. Merkeze ait bahçede gerçekleştirilen şenlikte birçok oyun ve eğlence programları tertiplendi. Şenliğe, Bayındır Gençlik Merkezi’nden gelen gençler ile Tire Özel TAC Temel Lisesi öğrencileri de konuk olarak katıldı ve engelli özel öğrencilerle birlikte şenlikte oyunlar oynayıp eğlendi.

DÖRT FARKLI KATEGORİDE EĞİTİM

Bayındır ve Tire’den çok sayıda özel engelli gencin eğitim alıp ve rehabilite edildiği kurumda; ‘Zihinsel Engelli’, ‘Bedensel Engelli’, ‘İşitme Engelli’ ve ‘Otistik’ olmak üzere dört ayrı kategoride çalışmalar sürmekte. Kurumda verilen hizmet ve eğitimler sadece dört duvar arasında değil; bahçe, spor alanları ve hobi alanları gibi açık hava mekanlarında da devam ettirilmekte.

“EN BÜYÜK ENGEL SEVGİSİZLİKTİR”

Düzenlenen şenlik ve kurumun çalışmaları hakkında konuşan Kurum yöneticisi Ozan Uvaçin, “Biz de engelli bireylere hizmet veren bir kurum olarak bu haftada birbirinden farklı birçok etkinlikle bu haftanın engeli bireylerimiz için daha anlamlı daha güzel geçmesini sağlamak ve bu bireylerin sesi olmak istiyoruz. Biz engelli bireylerin bir gün değil her gün hatırlanmasını istiyoruz. Lütfen bizimle olun, çünkü en büyük engel sevgisizliktir” şeklinde konuştu.

 

 HABER:  Kamuran KIZILBOĞA

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bayındır, Efe, Rehabilitasyon, Eğitim, Merkezi, “Engelliler, Haftası”, kapsamınd
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Engelli gençler şenlikte doyasıya eğlendi
Engelli gençler şenlikte doyasıya eğlendi
Engelli gençler şenlikte doyasıya eğlendi
Yorumlar
Haber Yazılımı