Haber Detayı
01 Aralık 2018 - Cumartesi 09:07 Bu haber 3364 kez okundu
 
Emel Denizaslanı “KADIN YÖNETİCİLERE İHTİYACIMIZ VAR”
Kadın Partisi Genel Başkanı Benal Yazgan “ADAYIMIZ EMEL DENİZASLANI”
Siyaset Haberi
Emel Denizaslanı  “KADIN YÖNETİCİLERE İHTİYACIMIZ VAR”

Kadın Partisi Genel Başkanı Benal Yazgan Tire’deydi.  Kadın Partisi olarak Tire Belediye Başkan Adaylarının Emel Denizaslanı olduğunu belirten Yazgan, “Başkan adayımız ile birlikte Tirelilerle tanışıp esnaf ziyareti gerçekleştirdik. Geri dönüşlerden çok memnun kaldık. Kadın Başkan neden olmasın dediler. Kampanya da daha henüz yolun başındayız. Başarılı olacağımıza inanıyoruz. Kadın Partisi olarak Emel Hanımın arkasındayız.Parti olarak elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz.Tireli seçmene, Tire’ye bir kadın Belediye Başkanı’nın çok yakışacağını düşünüyoruz. Tire’de şuana kadar kadın Belediye başkanı olmamış, Bu sefer niye olmasın diyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Tire Belediye Başkanı Adayı Emel Denizaslanı, “Tamamen erkek egemen bir toplum haline geldik”

 Denizaslanı, “Türkiye’nin kadın yöneticilere ihtiyacı var. Şuan ki üsluplar çok sert bu üslupların önüne kadınları yönetime geçirerek geçebiliriz. Meclise bakıyoruz, İdarelere bakıyoruz, belediyelere bakıyoruz son derece düşük bir kadın temsilci söz konusu. Tamamen erkek egemen bir toplum haline geldik. 16 yıldır öldürülen kadınların sayısı gittikçe ivme kazanarak gidiyor.

 

“Şiddete meyilli bir Cumhurbaşkanımız var”

Çünkü çok şiddete meyilli bir Cumhurbaşkanımız var. Her konuşmasında çok ciddi ayrımcı, gerek cinsiyet ayrımcılığı açısından, gerek etnik köken her türlü ayrımcılığı çok rahat bir şekilde yapıyor. Herkes birbirine karşı acayip sinirli hale geldi. Baktığınız zaman sokaktaki kavgalar bile sen bana dokundun, arabalar bir birine sürttü birbirini öldürmeler, herkesin elinde bir tabanca bir bıçak. Herkesin üstünde kendini korumaya almaya yönelik bir alet taşıyor. Bu çok korkunç bir şey. Yani biz 21. Yüzyılda barışçıl bir toplum olmamız gerekirken böyle tam tersi eski günlere doğru dönen çok şiddeti yüksek bir ortama geldik.

 

“Herkes birbiri ile kavga ediyor”

Televizyonları açıyorsunuz kavga, kadın programlarında kadınları birbirleri ile kavga ettiriyorlar. Dizilere bakıyorsun entrikalar kavgalar, tabancalar, bıçaklar. Bu ortam içinde çocuk yetiştirmeye çalışıyorsunuz. Son derece zor bir ortam var şuanda Türkiye’de ve bunun tek nedeni kadın erkek eşitliğinin olmaması ve kadınların yönetimde bulunmamasıdır. Bunun önünü başka türlü alamazsın kadın erkek eşit olacak. Bakın kuzey Avrupa ülkeleri neden bu kadar refah içerisinde hepsi bu problemi bitirmiş. Kadındır, erkektir öyle bir problem yok. Birey olarak konuşuluyor artık her şey. Bizde bizim Cumhurbaşkanımız çıkalım 100 metreyi bir kadınla bir erkek koşsun bakalım kim kazanır diyor. Kadın erkek eşitliğini böyle algılayan bir Cumhurbaşkanımız var. Bütün bunları aşmamız içinde kadın yöneticilerin söz sahibi olması gerekiyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emel, Denizaslanı, , “KADIN, YÖNETİCİLERE, İHTİYACIMIZ, VAR”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Emel Denizaslanı  “KADIN YÖNETİCİLERE İHTİYACIMIZ VAR”
Yorumlar
Haber Yazılımı