Haber Detayı
26 Ağustos 2021 - Perşembe 16:50 Bu haber 5963 kez okundu
 
'DEVA PARTİSİ TİRE’DE EMİN ELLERDE'
Büyük Tire Gazetesi olarak Deva Partisi yeni ilçe başkanı Fatma Yıldırım’la bir söyleşi gerçekleştirdik.
Siyaset Haberi
'DEVA PARTİSİ TİRE’DE EMİN ELLERDE'

Ak Parti Kurucular Kurulu Üyesi, ekonomiden sorumlu eski Devlet Ve Eski Dışişleri Bakanı Ali  Babacan çeşitli görüş ayrılıkları nedeniyle partisinden istifa ederek kurduğu Demokrasi Ve Atılım Partisi’nin (DEVA) teşkilatlanma çalışmaları çerçevesinde Tire ilçe teşkilatında bazı değişiklikler gerçekleştirdi. Bu kapsamda Tire İlçe Başkanlığına Fatma Yıldırım getirildi.

Genel Yayın yönetmenimiz Şevket Bahçelioğlu'nun başkan Yıldırım'la gerçekleştirmiş olduğu röportaj şu şekilde:

 

ŞEVKET BAHÇELİOĞLU : Fatma yıldırım’ı tanıyabilir miyiz?       

FATMA YILDIRIM : Ben Tire doğumluyum. Üniversite mezunuyum. Bankacılık ve Sigortacılık bölümünü bitirdim. Evliyim, ikiz iki kız annesiyim. Üniversiteyi bitirdikten sonra mesleğimle ilgili faaliyetlerde bulundum. Kızlarım doğduktan sonra bir süre çalışmalarıma ara verdim 2016 yılında kendime ait bir işletme kurdum. Halen sigortacılık konusunda faaliyetlerimi sürdürmekteyim.

 

Ş. B. : Neden siyaset?

F. YILDIRIM : Ben yapı olarak topluma hizmet etmeyi seven bir kişiyim. Siyaset de aslında önemli bir hizmet alanıdır. Dürüst, ilkeli , insan haklarına saygılı olmak kaydıyla politika saygın bir çalışmadır. Bu duygu ve düşüncelerle Deva Partisi içinde yaşadığımız topluma faydalı hizmetler yapabileceğim düşüncesiyle Tire Deva Partisi İlçe teşkilatının  kurucu üyeleri arasında görev aldım. Partimizin İlçe Kadın Politikaları Başkanlığına getirildim. İlçe Başkanlığı görevinde değişim söz konusu olduğunda ilçe teşkilatında görev alan arkadaşlarımın tamamının desteği ile  ve İl Başkanlığının teveccühü ile Parti İlçe Başkanlığına layık görüldüm.

 

Ş. B. Deva Partisinin kuruluş amacını sizden rica edebilir miyiz ?

F. YILDIRIM :Tabii ki, Deva Partisinin kuruluş amacı parti programında açıkça belirtiği üzere kuvvetler ayrılığı esasına dayalı , hukukun üstünlüğüne dayalı, aynı zamanda yargının bağımsız, tarafsız ve hukukun üstünlüğüne dayalı, katılımcı ve çoğulcu demokrasinin üstünlüğüne önem verilen, özellikle uluslararası sözleşmeler ve evrensel değerler çerçevesinde temel insan haklarının korunması ve gözetilmesiyle birlikte  başta basın özgürlükleri olmak üzere tüm özgürlüklerin kısıtlanmadığı baskı, yıldırma, şiddet, korku ötekileştirme olmadan insanların kendilerini en iyi şekilde ifade edebileceği bir kamu yönetimimin gerçekleştirebileceği ve her insanın insan onuruna yakışır, bir şekilde yaşam sürebileceği, ve çocuklarımızın özellikle geleceğe umutla baktığı ve milletimizin huzur ve güven içinde yaşayabileceği saygın ve güçlü bir Türkiye idealini gerçekleştirmek Partimizin ana hedefleridir.

 

Ş.B:  Partiniz Tire’de teşkilatlanma çalışmalarını tamalamış durumda, henüz çok erken ama partinize ilçemizde ilgi ne durumda acaba, üye sayılarınız ne kadar?

F. Yıldırım : Teşkilatımız ilçemizde tamamlandı. Üye kayıtlarımız da başladı , bir veya iki Ekim tarihinde gerçekleştirilecek ,bu konuda ilçe seçim kuruluna gerekli müracaatlarımızı yaptık. Kongremizi gerçekleştirdikten sonra resmi olarak yoğun bir şekilde üye çalışmalarına devam edeceğiz.

 

Ş. B. Tire’de oy hedefiniz yüzde olarak ne kadardır?

F. YILDIRIM :  Partimiz yeni kurulmuş bir partidir ancak hedeflerimiz büyük ve gerçekçidir. Halkımız bizi tanıdıkça ilgi ve desteklerini bizlerden esirgemeyecektir. Şu andaki hedef ve beklentimiz 7-10 civarındadır.Bu yeni kurulmuş bir parti için hiç de azımsanmayacak bir orandır. Ancak bu oranlarla iktidar olunamayacağı da bir gerçektir.

 

Ş. B:Tireliler partinize nasıl bakıyor ?

F. YILDIRIM :  Yukarıda belirttiğim gibi ilk hedef 10 lara ulaşmaktır. Tire’de de inşallah mahçup olmayacağımız bir sonuç elde etmeye çalışacağız. Nihayi hedefimiz elbette bizi iktidara taşıyacak bir oy oranına ulaşmaktır. Bu bir hayal değil, Deva Partisinin yetişmiş ve liyakatli kadrolarıyla bu hedef inşallah gerçekleştirilecektir.

 

Ş.B: İlçe teşkliatınıza halkın yaklaşımı nasıldır?

F. YILDIRIM: Şimdi tepkiler de olabilir, olumlu yorumlar da olabilir. Şu ana kadar olumsuz bir yorum almadık.Tabii ki herkesin fikri farklı olabilir, ideolojisi farklı olabilir .Kimsa kimseyi sevmek zorunda değil, ama herkes birbirinin fikrine saygı duymak zorundadır. Göreve geldikten sonra arkadaşlarımızla bir araya geldik , kafa kafaya verdik, önümüze bir takım hedefler koyduk . Başarılı olmaya çalışacağız. Tabii dediğim gibi kimse kimseyi sevmek zorunda değildir biz de bazılarını eleştirebiliriz, bizi de eleştirenler olacaktır. Bu da doğal bir şeydir. Ama konuşarak doğruları bulacağımıza inanıyorum.

 

Ş.B: Mevcut şartlarda iktidara gelebilmek için 50 +1 oy almak şart , bu ortamda  bu oranı tutturabilecek hiçbir parti  görünmüyor. İttifak şart,  bu  ittifak nasıl şekillenir.? ( Bu soruma cevap vermek zorunda değilsiniz.)

F. YILDIRIM : Bu konuda kendi fikirlerimiz var ama bu konuda baştaki büyüklerimizin fikirleri daha önemlidir. Seçimler yaklaştıkça bu konudaki değerlendirmeler netleşecektir. Genelde bir ittifak kaçınılmaz görünüyor ama yerel seçimlerde  ittifak olmayacağı kesin gibi görünüyor.

 

Ş.B:  Parti Genel başkanınız ve parti sözcülerinizin söylemlerine bakıldığında cumhuriyet ittifakında yer almayacağınız görülüyor. Yorumunuz?

 

F. YILDIRIM :Yukarıda da söylediğim gibi bu konuda söz sahibi parti büyüklerimizdir. Bekleyelim görelim vatanımız ve milletimize hayırlı olacak bir karar verileceğine inancımız tamdır.

Ş. B. Çiçeği burnunda ilçe başkanı olarak sizi daha fazla yormayayım. Son soru olarak söylemek istediğiniz neler var ? Tiremiz için; ülkemiz için?

F. YILDIRIM : Deva Partisi yeni bir oluşum. Genel Başkanımız Ali Babacan herkesin de bildiği gibi iki Ekonomiden Sorumlu Devlet  bakanı, Dışişleri Bakanlığı ve Avrupa Birliği nezdinde Baş Müzakereci olarak görev yapmıştır. Kendisi Hacettepe Üniversitesini birincilikle bitirip başarı ile yurtdışında eğitimlerini tamamlamış gayet eğitimli ve donanımlı biridir. Araştırıldığında bu görülecektir . Aynı zamanda çok beyefendi bir yapıya sahiptir.

Kendi adıma da bir şeyler söylemek isterim.İlk başta siyasete girdiğimde bazı arkadaşlar “ Senin ne işin var, otur işine bak “ diyenler de olmuştu”Ama herkes bu şekilde düşünürse seçim zamanında ahlar vahlar başlıyor. Herkes taşın altına elini koymak zorunda ,kendi üzerine sorumluluk bilinci içersinde gerektiği yerde görev almasını bilmelidir. Diye düşünüyorum.

          

Ş.B: Güzel bir söyleşi olduğuna inanıyorum. İçtenlikle cevaplar verdiniz. Aydın bir Türk kadını olarak Tiremize ve dolayısıyla ülkemize faydalı hizmetler yapacağınıza inanıyor ve başarılı olmanızı diliyorum. Yolunuz açık olsun.  Büyük Tire Gazetesi adına teşekkür ederim.

 

FATMA YILDIRIM KİMDİR

1976 Tire doğumlu. Evli iki kız annesi, üniversite mezunu (Bankacılık ve Sigortacılık ) 1997 - 2004 yıllarında bir özel işletmede çalıştı. Daha sonra bir sigorta  acentesinde çalıştı. 8 yıllık bu çalışmanın ardından 2016 yılında kendi işyerini açtı. Halen kendi işyerinde sigortacılık faaliyetlerini sürdürüyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 'DEVA, PARTİSİ, TİRE’DE, EMİN, ELLERDE',
Yorumlar
Haber Yazılımı