Haber Detayı
16 Eylül 2021 - Perşembe 13:17 Bu haber 2386 kez okundu
 
DEVA PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BİROL AYDEMİR TİRE'DEYDİ
Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydemir, İzmir İl Başkanı Seda Kaya ve kurucu üyelerden gazeteci Gülay Öztürk ziyaretlerde bulunmak üzere Tire'ye geldi.
Siyaset Haberi
DEVA PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BİROL AYDEMİR TİRE'DEYDİ

Deva Partisi Tire İlçe başkanı Fatma Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Genel Başkan yardımcısı Aydemir ve beraberindeki heyetin ilk durağı Tire Süt Kooperatifi oldu. Burada Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük ile bir araya gelen Deva Partisi yöneticilerinin bir sonraki durağı ise parti binası oldu.

 

Parti binasında İlçe başkanı Fatma Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleriyle sohbet eden Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydemir’in Tire programı esnaf ziyaretleriyle son buldu. Deva Partisi Tire İlçe başkanı Fatma Yıldırım Tire'yi ziyaret eden yöneticilere çiçek ve Tire'ye ait yöresel ürünler hediye ederek, gerçekleşen ziyaretten dolayı çok memnun olduklarını iletti.

 

Tire ziyareti ve gündeme dair gazetemiz Büyük Tire'ye önemli açıklamalarda bulunan Aydemir şunları söyledi, "9 Mart 2020'de kurulan yeni bir partiyiz, kurulduktan sonra kısa bir süre içinde teşkilatlarımızın büyük kısmını oluşturarak seçime girme yeterliliğini sağladık bu bizim için çok önemliydi. 81 ilde 650'ye yakın ilçede örgütlenmemizi yaptık, şimdi biz bu çerçevede de il ve ilçe teşkilatlarımızı ziyaret edip oradaki esnaf ve sivil toplum örgütleriyle buluşuyoruz. Bugün de Tire'ye geldik ve Tire'de Süt Kooperatifini ziyaret ettik, Kooperatif hakkında bilgiler aldık, bizim için çok aydınlatıcı oldu".dedi.

Genel başkan yardımcısı Birol Aydemir konuşmasına Ülke yönetiminin 2018 yılında yapılan sistem değişikliğinden sonra yönetilemediğinin altını çizdi. Aydemir, "2018 yılında yapılan sistem değişikliğinden sonra, Cumhurbaşkanı hükümet sistemi olsa dahi biz ona tek adam sistemi diyoruz ya da saray yönetimi, burada ortak aklın devreden çıktığı ve tek bir kişinin ülkedeki her şeyin kararını verdiği bir yönetim sitemi geldi. Tabi burada ortak akıl devreden çıkınca kararların doğru olma ihtimali de azalıyor. Çoğu karar aslında yanlış karar olarak alınıyor, ülke de bir yönetimsizliğe doğru gidiyor. Mesela ekonomik açıdan değerlendirme yaparsak, Cumhurbaşkanı geldiğinde ilk seçileceği zaman bu yetkiyi bize verin ülke böyle gelişecek enflasyon böyle düşecek, faizler düşecek gibi bir sürü söylem yaptı, ama geldiğimiz noktada bugün faizde Avrupa'da en yüksek faizi veren ülke, Dünya'da ise 7. ülkeyiz, Enflasyon tarihi rekorlara gidiyor, enflasyonda en son bu rakamları 2012 ya da 2013'de görmüştük. Dolayısıyla bu sistemi kuruyorken verilen sözleri gerçekleştiremiyorlar. Keza kendisinin başkan olduktan sonraki son 3 yılda büyüme ortalaması yüzde 1.9, işsizlik yüzde 12 civarında seyrediyor. Dolayısıyla ekonomik göstergeye baktığımızda ülkenin yönetilemediğinin yanlış yönetildiğinin çok somut göstergeleri var. Tire bir tarım ilçesi burada bir çok insanla konuştuk, keza geçtiğimiz gün Manisa'daydım. Hali ziyaret ettim ve vatandaşlarla konuştuk. Tarım ürünlerindeki girdi fiyatlarını değerlendirdik. Mesela üzüm geçen yıla oranla fiyat sadece elli kuruş arttırılmış fakat gübrede mazotta, ilaçta artış ortalama yüzde 40, 50 civarında. Dolayısıyla bütün çiftçiler dertli, zorluk yaşıyorlar. Ülkeyi kutuplaştıran, toplumda insanların birbirlerine düşmanca bakış açısı üreten bir siyaset anlayışı var ve bütün sorunları kendileri oluşturdukları halde bu sorunların tüm suçlusu muhalefet oluyor, dış güçler oluyor. Vatandaşlar da artık yavaş yavaş doğruları görmeye başladı. Ak Parti'de çok hızlı bir çözülme var bunu her yerde görüyoruz. Esnaf ve çiftçi ziyaretlerimizde bunları duyuyoruz. Biz Deva Partisi olarak da bunları insanlara anlatıyoruz bu ülkeyi çok daha iyi bir şekilde yönetebileceğimizi söylüyoruz."dedi.

 

Tire Halkına da güzel mesajlar veren Aydemir, "Tire halkına özel olarak söyleyeceğim şeyler var, çoğu kesim çiftçilikle uğraşıyor, fakat ürünleri hak ettiği değeri görmüyor, hak ettikleri kazancı sağlayamıyorlar. Bu noktada bizler çiftçiliğin değerli olduğu, insanların çiftçilik yapmak için artık gönüllü olarak köylerine kırsala dönebileceği bir ortamı oluşturacağız. Bu anlamda Tire halkından da destek bekliyoruz." dedi.

 

Tire'de yaşayan vatandaşlar için güzel bir haberinin olduğunun altını çizen Başkan Aydemir, "Biz Deva Partisi olarak, sadece eleştiren parti değiliz, eleştirilerimizin yanında yapacak olduklarımızı da söyleyen bir partiyiz. Bu anlamda da yapacak olduğumuz eylem planlarımızdan biri Tarım Eylem Planı, toplam 56 tane eylemden oluşuyor, tarım sektörünü yapısal sorunlarına çözüm üreten ve aynı zamanda, güncel sorunlarına da çözüm üreten eylem planı. Mesela eylem planlarımızın içerisinde bulunan ve çiftçilerimizi oldukça ilgilendiren  bir kaç örnek vermek istiyorum. Örneğin biz çiftçilerimizin kullandığı gübrelerin yarısına destek vereceğiz, mazottaki ödedikleri ÖTV'yi geri iade edeceğiz, elektrik faturalarına özel indirim yapacağız ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerin kullandıkları yemleri yüzde elliye kadar destekleyeceğiz. Bunlar en çabuk kısa sürede çiftçilerimizi rahatlatacak eylem planları ama tarım sektörünün yapısal sorunlarına , yapısal çözüm önerileri öneren eylem planımızda gerçekten uzun vadeli çözüm önerileri de var. Tarım sektörünü Türkiye'de tekrar önemli hale getirecek politikalar yapacağız. Bu eylem planımız çiftçilerimiz ve birlikler tarafından da çok olumlu karşıladılar” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEVA, PARTİSİ, GENEL, BAŞKAN, YARDIMCISI, BİROL, AYDEMİR, TİRE'DEYDİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
DEVA PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BİROL AYDEMİR TİRE'DEYDİ
DEVA PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BİROL AYDEMİR TİRE'DEYDİ
DEVA PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BİROL AYDEMİR TİRE'DEYDİ
DEVA PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BİROL AYDEMİR TİRE'DEYDİ
Yorumlar
Haber Yazılımı