Haber Detayı
07 Ağustos 2019 - Çarşamba 10:37 Bu haber 1222 kez okundu
 
Dernek Kuran Diyaliz Hastalarından Kaymakam Tanrıseven’e Ziyaret
Tire Diyaliz Hastaları Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği yöneticileri Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’i ziyaret etti.
Sağlık Haberi
Dernek Kuran Diyaliz Hastalarından Kaymakam Tanrıseven’e Ziyaret

Yeni kurdukları dernek hakkında Kaymakam Tanrıseven’e bilgi veren dernek yöneticisi Hüseyin Kara, diyaliz hastalarının zor şartlar altında mücadele verdiklerini ifade ederek farkındalık yaratmak amacı ile bir dernek kurduklarını söyleyerek şunları kaydetti: 

 

“Diyaliz hastaları haftada üç kez diyaliz makinesine bağlanıyor. Bu durum gerçekten bir insan için zor bir süreç. Bir yandan diyalize girerken bir yandan ise kulağımız böbrek nakli için gelecek haberde oluyor. Bizler de farkındalık oluşturmak amacı ile dernek kurduk. İlçe Kaymakamımız Sayın Dr. Hasan Tanrıseven’e derneğimiz hakkında bilgi verdik. Sağ olsun bizlere destek olacağını söyledi. Kendisine şahsım ve dernek adına teşekkür ediyorum.”

 

KAYMAKAM TANRISEVEN “DİYALİZ HASTALARINI FARK ETMELİYİZ”

 

Tire Diyaliz Hastaları Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği yöneticilerini makamında kabul eden Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven şöyle konuştu:

 

“Hemodiyaliz hastalarının zorlu bir tedavi süreci var. Bu zorlu süreçte Tire Devlet Hastanesi Diyaliz Servisi onlara kaliteli, kesintisiz hizmet sunuyor. Bizler de Tire Kaymakamlığı olarak diyaliz hastalarının hayatını kolaylaştırmak için desteklerimizi sürdüreceğiz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dernek, Kuran, Diyaliz, Hastalarından, Kaymakam, Tanrıseven’e, Ziyaret, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı