Haber Detayı
06 Ekim 2017 - Cuma 10:14 Bu haber 7049 kez okundu
 
Derdini pankartlarla anlattı…
Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem İZSU’nun şehir içinde açtığı yüzlerce çukuru kapatmamasını hazırlattığı pankartlarla halka şikayet etti. Kavga ve gerginliklerden yana olmadıklarını belirten Başkan Badem, “Aynı çukurları İzmir’in ana arterlerinde aylarca tutabilir misiniz? Ödemişliler, Alsancak, Balçova ve Bornova’daki vatandaşlardan daha mı az değerli?” dedi.
Ödemiş Haberi
Derdini pankartlarla anlattı…

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, vatandaşların kabusu haline gelen İZSU çukurlarını hazırlattığı pankartlarla halka şikayet etti. Büyükşehir Belediyesi ile asla kavga ve gerginlikten yana olmadıklarının ısrarla altını çizen Başkan Badem, “Hangi yolu denerlerse denesinler, ne yaparlarsa yapsınlar başarılı olamayacaklar. Ödemişlilerin hakkını koruyamayacaksam bu koltukta oturmanın bir anlamı yok. İZSU, aynı çukurları İzmir’in ana arterlerinde, örneğin Güzelyalı, Çankaya ya da Alsancak’taki ana caddelerinde bırakın aylarca, kaç saat açık tutabilir? Soruyorum, Ödemişliler, Alsancak, Balçova ve Bornova’daki vatandaşlardan daha mı az değerli? Hizmette ayrım yapılmasın” dedi.

“ÇUKURLARI KAPATMAK İZSU’NUN GÖREVİ”

Ödemiş genelindeki toplam 99 mahallede, İZSU’nun açtığı 700’ün üzerinde çukur bulunduğunu ve bu çukurların üstünün kapatılması için yaklaşık 4- 6 ay boyunca hiçbir işlem yapılmadığını ifade eden Badem, “Halkımız şunu iyi bilmeli. Çukurları kapatmak bizim değil, İZSU’nun görevi. Vatandaşlarıma, olayın doğrusunu anlatmak için toplam 3 adet pankart hazırlatıp çukurların olduğu yerlere astırdım. Bundan sonra çukurların bulunduğu yere astığımız pankartlara vatandaşlarımız işin aslını bilsin diye çukurun açılış tarihini de yazacağız. Biz son derece iyi niyetliyiz. İZSU’ya, meclis kararı ile toplam 32 kuyu açacağı alan ve 1 su deposu tahsis ettik. Aynı iyi niyeti, İzmir BŞB’den de görmek istiyoruz. Yapamayacaklarsa yetkilerini devretsinler, çukurları iş bitiminde ben kapatayım. En doğru çözüm ise benzer hizmetlerin yerel belediyelere devredilmesi olacaktır” şeklinde konuştu.

 

HABER:  Zübeyir TABAK

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ödemiş, Belediye, Başkanı, Mahmut, Badem, İZSU’nun, şehir, içinde, açtığı, yüzle
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Derdini pankartlarla anlattı…
Derdini pankartlarla anlattı…
Yorumlar
Haber Yazılımı