Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 19:02 Bu haber 1427 kez okundu
 
Denizaslanı, Tire Devlet Hastanesi Başhekimini Ziyaret Etti
Tire Bağımsız Belediye Başkan Adayı Emel Gündüz Denizaslanı, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Tire Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Fatih Hayali ve Başhekim Yardımcısı Uzman Dr. Elife Özkan’ı ziyaret etti ve bayramını kutladı.
Tire Haberi
Denizaslanı, Tire Devlet Hastanesi Başhekimini Ziyaret Etti

Ziyaretinde belediye başkanlığı koltuğuna oturduğunda hayata geçireceği iddialı projelerden biri olan “Meme Kanseri Rehabilitasyon Köyü” projesini ve sağlık alanında belediyenin üstleneceği diğer hizmetleri anlattı ve desteğini istedi.

 

“Bir ilk olacak yeni sağlık modeli Tire’yi Türkiye’ye örnek hale getirecek”

 

Emel Gündüz Denizaslanı 14 Mart tıp bayramında başhekim Op. Dr. Fatih Hayali ile yaptığı görüşmede projesini şu cümlelerle aktardı: “Türkiye’de her yıl 25.000 kadına meme kanseri teşhisi konuluyor. Bu hastaların ameliyat sonrası bakımları ve rehabilitasyonları göz ardı ediliyor. Tire’de kuracağımız meme kanseri rehabilitasyon köyü ile her yıl 400 kadını Tire’de tedavi edecek ve oluşturduğumuz model ile Türkiye’ye örnek olacağız.” Emel Gündüz Denizaslanı’nı dikkatle dinleyen Başhekim Op. Dr. Fatih Hayali proje konusunda Emel Gündüz Denizaslanı ve ekibini tebrik etti. Proje için hastanenin memnuniyetle destek vereceğini aktardı.

 

Meme Kanseri Rehabilitasyon Köyü nedir?

 

Meme kanseri nedeniyle ameliyat olmuş hastanın, ameliyat sonrası yaşam kalitesini arttırmak, beslenme ve yaşam alışkanlıklarının değiştirilmesi için Tire’nin seçilecek köyünde bir rehabilitasyon merkezi kurulacak.

 

Her yıl yaklaşık 400 kadın bu rehabilitasyon köyünde 15’er günlük periyotlarda tedavi altına alınacak.

 

Bu merkezin bulunduğu köylerde yaşayan kişiler istihdam edilmiş olacak ve hem hastaların hem de hasta yakınlarının bölgeye gelmesi ile Tire merkezi esnafı ve turizmcileri için yeni ticaret gelirleri yaratılacak.

 

Tire Bağımsız Belediye Başkan Adayı Emel Gündüz Denizaslanı, başhekim ile yaptığı görüşmede projenin ortakları, bütçesi ve finansman kanalları planlandı. Emel Denizaslanı göreve geldiği ilk yıl projeyi hayata geçireceğini aktardı.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Denizaslanı,, Tire, Devlet, Hastanesi, Başhekimini, Ziyaret, Etti,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Denizaslanı, Tire Devlet Hastanesi Başhekimini Ziyaret Etti
Denizaslanı, Tire Devlet Hastanesi Başhekimini Ziyaret Etti
Yorumlar
Haber Yazılımı