Haber Detayı
13 Ekim 2018 - Cumartesi 12:21 Bu haber 4866 kez okundu
 
Demiryolunu Kullanan Yolcuların "Eski Tren" Tepkisi
Tire-İzmir ulaşımında demiryolunu tercih eden vatandaşlar, bu hatta bazı seferlerin halen eski trenlerle yapılmasına tepkili.
Tire Haberi
Demiryolunu Kullanan Yolcuların

Bayındır, Torbalı ve İzmir’e ulaşımda demiryolunu kullanan Tireli vatandaşlardan bazıları, halen Tire-Basmane hattında kullanılmaya devam edilen eski trenlerde seyahat etmekten dolayı şikayette bulundu. Günümüz yapımı modern trenlerin daha konforlu olduğunu ve Tire-İzmir seferlerinin tamamını bu modern trenlerle yapılmasını istediklerini belirten bazı vatandaşlar, şikayetlerini Gazetemizi arayarak dile getirdiler.

ESKİ TRENLER DEĞİL, MODERN TRENLER İSTENİYOR

Tire’de ikamet edip, işi için her gün ilçe dışına gitmek zorunda kalan ve ekonomik olması sebebiyle demiryolunu tercih eden vatandaşlar, 2015 yapımı olan ‘Anadolu’ isimli trenlerle ulaşımda sorun yaşamadıklarını fakat 1990 yapımı olan eski trenlerde ısınma veya klima sisteminde sık sık sorunlarla karşılaştıklarını dile getirdiler.

“YENİ TRENLER ÖDEMİŞ, NAZİLLİ VE DENİZLİ HATTINA” İDDİASI

Ödemiş, Nazilli ve Denizli seferlerinin tamamında ‘Anadolu’ isimli modern ve konforlu trenlerin kullanıldığını, Tire’de ise modern trenlerin yanı sıra eski trenlerin de kullanıldığını iddia eden duruma tepkili vatandaşlar, sık sık arıza yapan bu trenlerin ulaşım hizmetinden kaldırılmasını istediklerini dile getirerek ilçe yöneticilerinden ve siyasi parti temsilcilerinden destek ve çözüm istedi.

17.45 TRENİ AKTARMASIZ OLSUN

Vatandaşların tepkisi sadece eski trenlerin kullanılması değil. Aksam 17.15 çatal aktarma treninden Ödemiş yolcularının da olduğunu trende aşırı yoğunluk yaşandığını belirtiyorlar. Bu aktarma Treni yerine direk 17.45 aktarmasız Basmane' den Tire yönüne sefer düzenlenmesini istiyorlar.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Demiryolunu, Kullanan, Yolcuların, , "Eski, Tren", , Tepkisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı