Haber Detayı
13 Ocak 2015 - Salı 10:05 Bu haber 22619 kez okundu
 
Demirezen “Bayındır Belediyesi’nde işçi kıyımı yaşanıyor”
AK Parti Bayındır İlçe Başkanı Uğur Demirezen Bayındır Belediye Başkanı Ufuk Sesli’nin başlattığı işçi kıyımının sistematik bir şekilde devam ettiğini belirterek, “Başkan Sesli sözünde durarak, işçi kıyımına bir son versin” dedi.
Bayındır Haberi
Demirezen “Bayındır Belediyesi’nde işçi kıyımı yaşanıyor”

AK Parti Bayındır İlçe Başkanı Uğur Demirezen, Bayındır Belediyesi’nde işçi kıyımı yaşandığını söyledi. 31 Aralık itibarı ile birçok taşeron işçinin işine açık açık söylenmese bile “partizanlık” yaptıkları gerekçesi son verildiğini ifade eden Demirezen, “Son zamanlarda Başkan Sesli ve ekibinin işçiler üzerinde artan baskıları dayanılmaz noktalara ulaşmış ve belediyede yaşanan taşeron işçi kıyımı sistematik bir hal almıştır” dedi. Başkan Sesli’nin, kısa bir süre önce basına verdiği beyanatlarda, “Bizim kimsenin ekmeği ile işimiz olmaz” demesine rağmen, tam aksi bir tutum sergilediğini öne süren Demirezen, “Başkanın sözlerinin üzerinden daha 1 hafta geçmeden bize ulaşan rakamlara göre toplam 20 taşeron işçinin işine son verildiğini üzülerek öğrendik. Belediye Başkanlığı makamı Şehr-i Emin makamıdır. Bu makamda oturanlar, ağızlarından çıkacak her söze dikkat etmelidir. Bir hafta önce işçileri rahatlatan bir açıklama yapıp, bir hafta sonra onların iş akdini sonlandırmak Şehri- Emin makamında oturan birine yakışmamıştır. İşlerinden atılan işçiler derhal geri alınmalıdır” diye konuştu.

“İŞÇİLER EKMEĞİNİN DERDİNDE”

Son beş ayda işten çıkarılan işçilerin haklarını her ortamda savunup, onların sesi olmaya devam edeceklerini kaydeden Demirezen, “İşçi kardeşlerimiz, sadece evlerine götürecekleri ekmeğin derdinde. Başkan Sesli, işten çıkarmalar ile ilgili ortaya farklı mazeretler atabilir. Bunların hepsi bahaneden ileriye gitmez. Bayındır halkı, Başkan Sesli’yi, siyaset yapması için değil, ilçeye hizmet etmesi için seçmiştir. Kendisi hizmet üreteceğine, bahaneler üretip, AK Partililer ile uğraşma yolunu seçmiştir. Esnafı ve işçileri yıldırma politikaları ile bir yere varılamaz” dedi.

 

 

HABER: BÜYÜK TİRE HABER MERKEZİ

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, Bayındır, İlçe, Başkanı, Uğur, Demirezen, Bayındır, Belediye, Başkanı
Yorumlar
Haber Yazılımı