Haber Detayı
06 Aralık 2019 - Cuma 09:40 Bu haber 2272 kez okundu
 
CUMHURİYET KADINLARI DERNEĞİ’NDEN ‘KEMAL ARI KONFERANSI’
Prof. Dr. Kemal Arı, Tire’de Atatürk, Cumhuriyet ve Kadın konulu bir konferans verdi.
Kültür-Sanat Haberi
CUMHURİYET KADINLARI DERNEĞİ’NDEN ‘KEMAL ARI KONFERANSI’

5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilmesinin 85. Yıldönümünde 9 Eylül Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Arı Cumhuriyet Kadınları Derneği Tire Şubesi tarafından düzenlenen etkinlikte Atatürk, Cumhuriyet ve Kadın konulu bir konferans verdi.

Tire Belediyesi Kültür Salonunda düzenlenen konferansta konuşan Prof. Dr. Kemal Arı, “Mustafa Kemal Atatürk kim? Mustafa kemal Atatürk’ten söz ederken Mustafa Kemal Atatürk adı bizi hep heyecanlandırır. Niçin, her şeyden önce çağdaş bir cumhuriyet kurmuş ve bu çağdaş cumhuriyeti bizlere emanet etmiş. Cumhuriyetin kuruluşundan 10 sonra kadına seçme seçilme hakkı vermiş. 6 yıl sonra belediye seçimlerinde oy kullanma hakkını vermiş. Bu tarihlerde aydınlanma kültürünü yaşayan dünya adım adım faşizmin kucağına ilerlerken, Aydınlanmayı güya yaşayamamış bir toplumda, Mustafa Kemal Atatürk kadına değer veren çok güzel adımlar atmıştır” dedi.

Programda daha sonra soru cevap bölümüne geçildi ve Prof. Dr. Kemal Arı’nın Tirelilerin sorularını yanıtlamalarının ardından kitaplarını imzaladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CUMHURİYET, KADINLARI, DERNEĞİ’NDEN, ‘KEMAL, ARI, KONFERANSI’,
Yorumlar
Haber Yazılımı